Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-08-22 , ebos/kgp
Praca w Policji cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Liczba wakatów w całej Polsce zmniejszyła się i teraz wynosi 4.807 w skali całego kraju. Jest to najmniejszy wskaźnik na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Mundur zakładają chętnie zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wśród kandydatów jest coraz więcej osób z wyższym wykształceniem.

Jak wynika z danych biura kadr i szkolenia komendy głównej Policji liczba wakatów w Policji zmniejszyła się i wynosi 4.807. Jest to najmniejsza liczba wolnych miejsc od kilku lat. Taki stan rzeczy wynika z kilku przyczyn. Najważniejszą jest to, że Policja staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem pracy dla młodych ludzi. Coraz większe zarobki, mundur czy też wcześniejsze uprawnienia emerytalne kuszą, czego przykładem może być chociażby komenda stołeczna Policji, w której wzrosła liczba chętnych do służby od momentu wprowadzenia nowej kampanii reklamowej „Zmień mundurek”. Każdego dnia do kadr warszawskiej Policji przesyłanych jest kilkanaście podań o pracę. W ciągu dwóch miesięcy liczba ta wzrosła o około 50 proc. Wśród kandydatów chętnych do przyjęcia do służby są zarówno kobiety jak i mężczyźni i tu proporcje rozkładają się pół na pół. Stołeczna odnotowała wyraźny wzrost zainteresowaniem pracą w Policji osób z wyższym wykształceniem. Także komenda wojewódzka w Bydgoszczy od momentu wprowadzenia w życie kampanii „Warto wstąpić” odnotowała większe zainteresowanie pracą w Policji, co widać również po ilościach odsłon strony internetowej www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl. Od chwili rozpoczęcia kampanii ilość odwiedzin witryny wzrosła trzy krotnie.

Coraz więcej młodych ludzi chce związać z Policją swoją przyszłość. Z danych zebranych przez biuro kadr i szkolenia komendy głównej Policji wynika, że od 2006 roku liczba składanych podań o przyjęcie do służby sięga ponad 40 tysięcy rocznie, kiedy w 2005 roku było ich około 32 tysięcy. Stale rośnie także liczba przyjętych osób do Policji. W 2005 roku mundur założyło ponad 3200 młodych ludzi – w 2006 było ich już ponad 5200, a w 2007 ponad 5500. Tylko do 28 lipca tego roku do Policji wstąpiło już ponad 4200 osób.
Jeszcze w sierpniu zeszłego roku w polskiej Policji było 6127 wakatów. W sierpniu tego roku ta liczba spadła o ponad 2000 i sięga 4807 wakatów. Jest to najmniejsza liczba wakatów od kilku lat.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574