Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-21 , ebos/kgp
Ubywa wolnych miejsc pracy w Policji. Jak się okazuje policjant staje się coraz bardziej atrakcyjnym zawodem dla młodych ludzi. Liczba wakatów w skali kraju spadła do około 4 200. Jest to najniższy poziom od prawie 3 lat.

Jak wynika z danych Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji na początku października liczba wakatów spadła do 4233. Jest to najniższy poziom od prawie 3 lat. W analogicznym okresie ubiegłego roku na kandydatów do Policji czekały 6434 wolne miejsca. Co ważniejsze nie jest to jednorazowe wahanie. Liczba wakatów spadła do poniżej pięciu tysięcy już na początku sierpnia br.

Szczególnie ważny jest spadek ilości wakatów w dużych garnizonach czyli tam gdzie ze względu na dużo ofert pracy w "cywilu" o kandydatów do służby w Policji zawsze było najtrudniej. Zaczynają być widoczne efekty kampanii rekrutacyjnych takich jak "Zmień mundurek" prowadzonej przez komendę stołeczną czy "Warto wstąpić" – w garnizonie bydgoskim.

W porównaniu do zeszłego roku w jednostkach podległych komendzie stołecznej Policji przybyło stu policjantów, podobnie w komendzie wojewódzkiej we Wrocławiu czy w województwie zachodniopomorskim. Jeszcze lepiej jest na Śląsku; w tym największym w kraju garnizonie liczba wakatów spadła do około czterech procent (pozostało 486 wolnych miejsc) a w służbie w porównaniu z październikiem 2007 r. przybyło ponad 300 policjantów. W woj. kujawsko – pomorskim wolne miejsca stanowią niecałe trzy procent (wakatów jest tylko 189 - 3 lata temu było ponad 400), a podkarpackim wakaty spadły z 4,81 do niecałego procenta. Kolejnym przykładem jest sytuacja w Wielkopolsce. Liczba wakatów spadła do 288. Jeszcze 1 kwietnia tego roku były 502 wolne miejsca pracy. Do końca roku KWP w Poznaniu ma dwa terminy przyjęć do służby tj. w listopadzie i grudniu, kiedy przyjętych do pracy zostanie kolejnych 105 nowych policjantów.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572