Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-08-29 , ebos/kgp
Dobra współpraca między polskimi i niemieckimi policjantami, sprawna wymiana informacji, a także dokładne sprawdzenia i analizy przyczyniły się do zatrzymania poszukiwanego przestępcy.

Ścigany listem gończym Kazimierz K. od 14 lat ukrywał się przed Policją. Ma na swoim koncie między innymi usiłowanie zabójstwa. Wpadł w ręce niemieckich stróżów prawa i trafił do aresztu. Teraz odpowie za popełnione wcześniej przestępstwa.

Zatrzymanie przestępcy to efekt dobrej współpracy między polską i niemiecką Policją, odbywającej się za pośrednictwem oficera łącznikowego. Sprawna wymiana informacji niejednokrotnie już okazywała się pomocna w tego typu sprawach. Tak stało się i w tym przypadku. Informacje zebrane przez krakowskich policjantów zajmujących się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania i sprawna akcja niemieckich mundurowych przyczyniły się do zatrzymania Kazimierza K. Mężczyzna od dłuższego czasu figurował na policyjnej „top liście”. Niczego nie podejrzewając zdążył już przyzwyczaić się do wygodnego i bezpiecznego życia za granicą. Tymczasem dokładne sprawdzenia i skrupulatne analizy doprowadziły policjantów do poszukiwanego. Od dłuższego czasu dyskretnie go obserwowali. Wreszcie nadszedł moment zatrzymania.

Dzisiaj Kazimierz K. ma 45 lat. Odpowie za przestępstwa, jakich dopuścił się 15 lat temu. Najcięższym jest usiłowanie zabójstwa. W kwietniu 1994 roku omal nie zastrzelił innego mężczyzny mierząc do niego z pistoletu. Jak się okazało, broń posiadał nielegalnie. Rok wcześniej natomiast włamał się do pomieszczeń PKP i zrabował stamtąd dużą kwotę pieniędzy.

Kazimierz K. wiedząc, że jest poszukiwany, zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Wystosowano za nim list gończy. Kiedy tylko policjanci dowiedzieli się, że mógł wyjechać za granicę, wszczęto za nim międzynarodowe poszukiwania.

Obecnie zatrzymany mężczyzna przebywa w areszcie. Wszczęta została też procedura ekstradycyjna.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574