Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-08-24 , ebos/PAP - Nauka w Polsce
Patrząc na męską fizjonomię można stwierdzić, czy jej właściciel jest agresywny. Naukowcy ostrzegają: lepiej nie zadzierać z facetem, który ma szeroką i krótką twarz.

Jako obiekt badań, które przyniosły takie wnioski posłużyli uczonym z uniwersytetu w Ontario... hokeiści. Każdy, kto widział mecz hokeja na lodzie nie ma chyba wątpliwości, że do badań nad agresją jest to wymarzony materiał, bo gracze nie patyczkują się ze sobą. Dlatego naukowcy mogli obserwować liczne dowody agresji - czyli krótko mówiąc faule popełniane przez każdego z zawodników.

Dzięki temu wiedzieli, którzy spośród graczy rozdawali najwięcej kuksańców i najczęściej rozpoczynali bójki. Następnie przyjrzeli się fizjonomiom najbardziej agresywnych graczy.

Okazało się, że ci, którzy najczęściej szukali zwady, mieli twarze o charakterystycznych proporcjach: współczynnik szerokości do długości twarzy był u nich najwyższy. Czyli mówiąc wprost, taka twarz była szeroka, a krótka.

Wcześniej ci sami naukowcy zaobserwowali podobną zależność między proporcjami twarzy a agresją wśród użytkowników gier komputerowych. Jednak, jak powiedziała jedna z uczonych, cytowana przez portal "New Scientist", zaskoczyło ich, że taka obserwacja może się też sprawdzić w prawdziwym życiu.

Może warto o tej regule pamiętać, gdy spotkamy nieznajomego w ciemnym zaułku?
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572