Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-05 , ebo/policja
Policjanci z Katowic i Bytomia zatrzymali oszusta podającego się za pracownika Biura Ochrony Rządu. Powołując się na rozległe wpływy, mężczyzna oferował załatwienie wielu formalności i znaczne przyspieszenie procedury przyjęcia do służby. Zabezpieczono sfałszowane dokumenty, które mogą świadczyć, że oszukiwał ludzi podając się także za pracownika innych resortów. Zatrzymany został już objęty dozorem policyjnym, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Śląscy policjanci otrzymali informację od funkcjonariuszy BOR, do których zgłosił się oszukany mężczyzna. Opowiedział o spotkanym dwa lata wcześniej kliencie jednego z bytomskich barów, który zaoferował mu za 400 zł pomoc w załatwieniu pracy w Biurze Ochrony Rządu. Sam miał być jego funkcjonariuszem o szerokich wpływach. Za wręczone mu pieniądze starający się o zatrudnienie otrzymał po pewnym czasie jedynie kserokopię zaświadczenia o karalności. Do ostatecznego załatwienia posady nigdy nie doszło, a mężczyzna podający się za agenta BOR-u już się więcej nie pokazał.

W wyniku podjętych działań policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KWP w Katowicach i komendy miejskiej Policji w Bytomiu ustalili i zatrzymali 27-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej podejrzewanego o to oszustwo. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli wiele dokumentów, przepustek świadectw i dowodów osobistych różnych osób. Część ostemplowanych papierów była in blanco. Z zabezpieczonej dokumentacji wynika, że ofiarami oszusta mogło paść wiele więcej osób, którym oferował on pracę w różnych resortach, podając się za pracowników wielu urzędów.

Za oszustwa i fałszerstwa mężczyźnie może grozić nawet 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora został on objęty policyjnym dozorem. Funkcjonariusze proszą osoby, które zostały w rejonie Bytomia i okolic oszukane w podobny sposób, o kontakt z najbliższą jednostką policji.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574