Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-12 , ebos.pl/policja.pl
Ponad 13 kilogramów narkotyków zabezpieczyli policjanci CBŚ, w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu, podczas działań na terenie województwa dolnośląskiego. Wartość hurtową zabezpieczonych narkotyków szacuje się na ponad 315 tysięcy złotych. W związku z tą sprawą dziewięć osób usłyszało zarzuty posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków. Szóstka zatrzymanych została aresztowana przez opolski sąd. Za takie czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego KGP prowadzą postępowanie w sprawie działającej na terenie województwa dolnośląskiego zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających takich jak amfetamina i marihuana.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło 16 grudnia ubiegłego roku. Policjanci zatrzymali 25-latka poruszającego się osobowym mercedesem. W trakcie przeszukania samochodu, ujawniono opakowania z 2,2 kilogramem marihuany. Następnie, w jednym z mieszkań, funkcjonariusze CBŚ ujawnili walizkę, w której znajdowały się worki z ponad 5,5 kilogramami amfetaminy oraz prawie 0,5 kilograma marihuany. W mieszkaniu zatrzymano 24-letnią kobietę. Obie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został aresztowany, a kobieta została objęta dozorem Policji. Orzeczono również poręczenie majątkowe.

W lutym br. policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby i zabezpieczyli 4,06 kg marihuany, 250 gram amfetaminy i kilka gram kokainy. Dwaj mieszkańcy (24 i 25 lat) województwa dolnośląskiego, po usłyszeniu zarzutów, zostali aresztowani przez Sąd Rejonowy w Opolu.

Natomiast w maju funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 33-letniego, nieformalnego przywódcę rozpracowywanej grupy. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków, został aresztowany przez opolski sąd.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, umożliwił zatrzymanie kolejnych czterech osób. 8 czerwca funkcjonariusze zatrzymali czwórkę mieszańców województwa dolnośląskiego. Zatrzymani to dwaj 25-latkowie i dwie kobiety (21 i 25 lat). Podczas przeszukania pomieszczeń należących do jednej z zatrzymanych kobiet, funkcjonariusze zabezpieczyli 700 gram amfetaminy oraz ponad 8 000 złotych w gotówce. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty posiadania i handlu znacznymi ilościami narkotyków.

Dziś Sąd Rejonowy w Opolu, na wniosek prokuratury, aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące. 21-letnia kobieta została objęta dozorem Policji i zakazem opuszczania kraju. Natomiast 25-latka będzie odpowiadać z wolnej stopy.

Policjanci, na poczet przyszłych kar, zabezpieczyli mienie o wartości ponad 120 tysięcy złotych.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574