Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-09-25 , ebos/kgp
Zakończyła się XVI edycja Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku". Ogólnopolskie mistrzostwa policjantów prewencji już tradycyjnie odbywały się w słupskiej Szkole Policji. Po podsumowaniu klasyfikacji generalnej okazało się, że najlepszy w kraju patrol tworzą sierż. sztab. Robert Kuligowski i sierż sztab. Tomasz Kasjaniuk z komendy miejskiej w Białymstoku. W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

To właśnie w murach Szkoły Policji w Słupsku narodziła się idea stworzenia zawodowej rywalizacji policjantów pionu prewencji. Funkcjonariusze patrolujący ulice polskich miast i miasteczek od wielu lat spotykają się w grodzie nad Słupią, aby zaprezentować swoje zawodowe umiejętności.

W zmaganiach udział biorą po dwa patrole z każdej komendy wojewódzkiej Policji oraz z komendy stołecznej. Tegoroczne zawody odbywały się w dniach 23-25 września. Turniejowe konkurencje to: techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz pokonywanie policyjnego toru przeszkód. Od ubiegłego roku zmieniła się formuła konkurencji strzeleckiej. Ma ona charakter strzelania sytuacyjnego. Policjanci oddają strzały zza osłony do ukazujących się tarcz strzeleckich.

Słupski turniej to jedna z prestiżowych policyjnych imprez, która pozwala ocenić poziom i wskazać dalsze kierunki doskonalenia pracy policjantów. O tym, jaki jest obraz Policji w oczach społeczeństwa w dużej mierze decyduje właśnie praca policjantów prewencji i ich postawa w trakcie podejmowanych działań.

W klasyfikacji drużynowej tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce zajęła Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, na drugiej pozycji uplasowała się Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, a trzecie miejsce zajęła Komenda Stołeczna Policji. W klasyfikacji generalnej konkursu zwyciężył patrol z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku - sierż. sztab. Robert Kuligowski i sierż sztab. Tomasz Kasjaniuk. Drugie i trzecie miejsce zajęły pary patrolowe z Krakowa: st. post. Artur Wadowski i st. post. Mirosław Gaweł z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz st. sierż. Grzegorz Włodarczyk i st. post. Jerzy Mrówka z OPP w Krakowie.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574