Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-03-23 , ebos.pl / policja.pl
Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy latem 2007 roku najprawdopodobniej zgwałcili 20-letnią kobietę. Dziewczyna przez ten czas milczała, w obawie, że mężczyźni rozpowszechnią w Internecie zdjęcia zrobione podczas zgwałcenia. Obawiała się także gróźb, ale w końcu odważyła się i poinformowała o wszystkim Policję. Za zbiorowe zgwałcenie zatrzymanym grozi kara do 15 lat więzienia.

Latem 2007 roku, w jednej z miejscowości powiatu włoszczowskiego, dwóch młodych mężczyzn (wtedy w wieku 22 i 19 lat), dokonało zgwałcenia 18-letniej wówczas dziewczyny. Nastolatka mieszkała w sąsiedztwie sprawców. Dziewczyna bojąc się gróźb mężczyzn, a także tego, że rozpowszechnią zdjęcia zrobione podczas zgwałcenia, długo nie mówiła o tym nikomu. Dopiero w piątek, po namowie bliskiej osoby, przerwała milczenie. Wszystko opowiedziała policjantom.

Mundurowi szybko ustalili i natychmiast zatrzymali domniemanych sprawców oraz zabezpieczyli ich telefony komórkowe i komputery. Jak się okazało mężczyźni, przesyłali do Internetu i na inne telefony zdjęcia ze zgwałcenia.

Dzisiaj obaj staną przed obliczem sądu, który podejmie decyzję o ich aresztowaniu. Za zbiorowe zgwałcenie grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572