Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-03-22 , ebos/kgp
Internetowy oszust z Allegro trafił do aresztu. Mężczyzna na fałszywych aukcjach sprzedawał m.in. obuwie, akcesoria komputerowe, telefony i aparaty fotograficzne. Miał założonych kilkadziesiąt fałszywych kont. Oszukał ponad 250 osób na kwotę 80 tys. zł. Wpadł w zasadzkę zorganizowaną przez policjantów z Poznania. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Podejrzany oszust od stycznia tego roku założył na portalu aukcyjnym Allegro co najmniej 26 fikcyjnych kont. Wystawiał do sprzedaży różne popularne wśród internautów przedmioty w atrakcyjnych cenach. Między innymi obuwie sportowe, pamięci flash, komputery, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, gry, filmy, monitory, drukarki i systemy operacyjne. Zainteresowani zakupem licytowali się pomiędzy sobą. Nie wiedzieli, że po wygranej aukcji i wpłacie pieniędzy na wskazane konto przedmioty nigdy do nich nie trafią. W taki sposób kolekcjoner miniaturowych samochodów stracił 2.900 złotych. Wylicytował kolekcję modeli, przelał pełną kwotę pieniędzy i daremnie czekał na przesyłkę.

Pierwsze sygnały o oszuście dotarły do policjantów zajmujących się przestępczością internetową pod koniec lutego tego roku. Dużej pomocy w rozpracowaniu tej sprawy udzielił dział bezpieczeństwa portalu Allegro. Śledczy ustalili, że oszust, aby aktywować konta na portalu aukcyjnym podawał fikcyjne dane osobowe. Do korespondencji wykorzystał zdewastowane skrzynki pocztowe, do których wysyłane były kody aktywacyjne. Mężczyzna sądził, że będzie nie do namierzenia, wykorzystując bezprzewodowe sieci komputerowe do logowania się na portalu.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, dzięki zdobytym informacjom i szczegółowej analizie wszystkich wcześniejszych transakcji internetowych zastawili pułapkę. W centrum Poznania, zatrzymali 28 letniego Jacka S. mieszkańca Lubonia. Podejrzany trafił do aresztu.

Detektywi zajmujący się tą sprawą szacują, że Jacek S. przez niespełna 6 tygodni oszukał co najmniej 250 osób. Ci ludzie stracili ponad 80 tys. złotych. Zatrzymanemu za oszustwa grozi do 8 lat więzienia.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574