Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-02 , ebos/kgp
Niesłychana spostrzegawczość operatorów monitoringu i błyskawiczne działanie policjantów z komendy przy ul. Cyryla i Metodego przyniosła efekt w postaci zatrzymania kierowcy pod wpływem narkotyków. 32 – letni obywatel Rosji Alkhazan K. wpadł jadąc autem ze strzykawką w ręku. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wydawałoby się, że jest to wręcz nieprawdopodobne, żeby przy pomocy kamer ulicznego monitoringu dostrzec strzykawkę w rękach mężczyzny, siedzącego za kierownicą auta, przy ulicy Stalowej w Warszawie. Jednak okazało się, że jest to możliwe. Jeden z pracowników widząc to, mógł tylko przypuszczać, że chodziło o zażywanie narkotyków. Gdy tylko samochód włączył się do ruchu, szybko o wszystkim powiadomił policjantów z Cyryla i Metodego. Rozpoczął się trwający 15 minut pościg, który zakończył się na ulicy Skoczylasa.

Tam mundurowi zatrzymali 32-letniego obywatela Rosji Alkhazana K. i potwierdzili słuszne przypuszczenia czujnego operatora. Kierowca łady samary był pod wpływem heroiny i nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. Alkhazan K. trafił do policyjnego aresztu, a samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Już usłyszał zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Grozi mu do dwóch lat więzienia.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574