Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-02 , ebos/kgp
Niesłychana spostrzegawczość operatorów monitoringu i błyskawiczne działanie policjantów z komendy przy ul. Cyryla i Metodego przyniosła efekt w postaci zatrzymania kierowcy pod wpływem narkotyków. 32 – letni obywatel Rosji Alkhazan K. wpadł jadąc autem ze strzykawką w ręku. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wydawałoby się, że jest to wręcz nieprawdopodobne, żeby przy pomocy kamer ulicznego monitoringu dostrzec strzykawkę w rękach mężczyzny, siedzącego za kierownicą auta, przy ulicy Stalowej w Warszawie. Jednak okazało się, że jest to możliwe. Jeden z pracowników widząc to, mógł tylko przypuszczać, że chodziło o zażywanie narkotyków. Gdy tylko samochód włączył się do ruchu, szybko o wszystkim powiadomił policjantów z Cyryla i Metodego. Rozpoczął się trwający 15 minut pościg, który zakończył się na ulicy Skoczylasa.

Tam mundurowi zatrzymali 32-letniego obywatela Rosji Alkhazana K. i potwierdzili słuszne przypuszczenia czujnego operatora. Kierowca łady samary był pod wpływem heroiny i nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC. Alkhazan K. trafił do policyjnego aresztu, a samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Już usłyszał zarzut kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Grozi mu do dwóch lat więzienia.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575