Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-10-12 , ebos/nra
Druga ogólnopolska akcja bezpłatnych porad adwokackich cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do kancelarii adwokackich, 3 października, zgłosiło się około 14 tysięcy osób, którym przez cały dzień pomocą służyło ponad 900 adwokatów i aplikantów adwokackich.

W drugim Ogólnopolskim Dniu Bezpłatnych Porad Adwokackich wzięło udział ponad 900 adwokatów w 181 miastach we wszystkich województwach. Według wstępnych danych, obsłużyli oni około 14 tysięcy osób. Wiele z nich ustawiało się w kolejkach do kancelarii już około godziny 7.00, czyli na dwie godziny przed rozpoczęciem akcji. W związku z tak dużym zainteresowaniem, wiele kancelarii, mimo formalnego zakończenia tego przedsięwzięcia o 15.00, pracowało jeszcze przez kilka godzin.
Do akcji zgłosiło się 843 adwokatów, jednak w trakcie akcji do swoich kolegów spontanicznie dołączyli kolejni.

Podobnie jak podczas poprzedniej edycji akcji w dniu 9 maja 2009 r., porady najczęściej dotyczyły spraw rodzinnych (rozwody, alimenty, podział majątku małżeńskiego itp.), prawa pracy, lokalowego i spadkowego. W zachodniej części kraju adwokaci doradzali w licznych sprawach związanych z majątkiem i odszkodowaniami dla repatriantów ze Wschodu.

- Jestem wdzięczna kolegom, że tak chętnie włączyli się w tę ważną społecznie akcję, największą w dotychczasowej historii zawodów prawniczych w Polsce. Tak ogromne zainteresowanie zawdzięczamy m.in. mediom, które nagłośniły naszą akcję i pomogły wielu osobom w nawiązaniu kontaktu z adwokatem – powiedziała adw. Joanna Agacka-Indecka, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572