Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-03-23 , ebos.pl / policja.pl
Piotrkowscy policjanci wspólnie z prokuraturą w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadzili kolejne działania skierowane przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się handlem bronią, rozprowadzaniem narkotyków i kradzieżami z włamaniem do samochodów na terenie całego kraju.

Zatrzymano 11 osób trudniących się tym nielegalnym procederem oraz zabezpieczono m.in. urządzenia elektroniczne służące do kradzieży pojazdów, kilkaset dokumentów związanych z legalizacją "trefnych" aut, dwie jednostki broni. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Piotrkowscy policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej i kryminalnej od pół roku wspólnie z prokuraturą w Piotrkowie Trybunalskim prowadzą intensywne śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się, na terenie województwa łódzkiego i całego kraju, handlem bronią palną, rozprowadzaniem narkotyków na szeroką skalę oraz kradzieżami samochodów. Do rozpracowania przestępczej działalności tej grupy została powołana specjalna grupa policjantów, której dowodzi komendant miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Po kilku miesiącach intensywnych działań policjanci zebrali materiał dowodowy i w grudniu ubiegłego roku zatrzymali 10 podejrzanych – po przeszukaniu ich mieszkań na terenie powiatu piotrkowskiego i tomaszowskiego zabezpieczyli m.in. kilkanaście sztuk broni, szereg ich elementów, kilka tysięcy sztuk amunicji, 60 gramów marihuany. Kolejne sukcesy w prowadzonym śledztwie to odzyskanie w tym roku 20 samochodów osobowych, głównie volkswagenów, fiatów i audi oraz sportowego motocykla, pochodzących z kradzieży, o wartości nie mniejszej niż 250 tys. złotych.

Policjanci wraz z prokuraturą, pracując w dalszym ciągu nad tą sprawą, zebrali kolejny materiał dowodowy, na bazie którego 21 marca w godzinach wieczorno-nocnych oraz od wczesnych godzin rannych dnia następnego przystąpili do realizacji kolejnych czynności. Funkcjonariusze z różnych sekcji piotrkowskiej komendy wspólnie z policyjnymi antyterrorystami z Łodzi weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań na terenie powiatu tomaszowskiego, radomszczańskiego, Łodzi, a także Warszawy. W wyniku tych działań zatrzymano 9 mężczyzn i 2 kobiety w wieku od 18 do 56 lat. Są to głównie mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego i tegoż powiatu. W wyniku dokonanych przeszukań policjanci zabezpieczyli urządzenia elektroniczne służące do kradzieży aut, kilkaset dokumentów związanych z legalizacją „trefnych” pojazdów, tablice rejestracyjne od różnych pojazdów, dwie jednostki broni, marihuanę i amfetaminę oraz kilkanaście litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia.

Dzisiaj 11 zatrzymanych osób zostanie przesłuchanych, a prokuratura wystąpi z wnioskami do sądu o ich tymczasowe aresztowania. Są oni podejrzewani o sprzedaż około 10 kg narkotyków, konstruowanie i sprzedaż ładunków wybuchowych oraz broni palnej, a także kradzież i późniejszą legalizację kilkudziesięciu samochodów na terenie całego kraju.

Za te czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i przewidywane są dalsze zatrzymania.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574