Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-09-11 , ebos/kgp
W ręce policjantów z CBŚ wpadło czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej, w tym przywódca gangu, 37-letni Jarosław K. Mają oni na swoim koncie między innymi napady rabunkowe i włamania. Do policyjnego aresztu trafili też właściciele jednej z radomskich hurtowni, którzy sprzedawali towar zrabowany przez przestępców. W ręce funkcjonariuszy wpadło w sumie 8 osób, w tym dwóch mężczyzn którzy planowali zabójstwo szefa rozbitego gangu.

W trakcie prowadzonego śledztwa policjanci ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działała od 2001 roku na terenie całego kraju. Przestępcy mają na koncie napady rabunkowe i włamania do hurtowni, głównie z papierosami. Wszystko wskazywało na to, ze mogą posiadać broń. Do ich zatrzymania przygotowywano się więc bardzo precyzyjnie. W realizacji nadzorowanej przez Prokuraturę Krajową w Lublinie uczestniczyli funkcjonariusze CBŚ i policyjni antyterroryści z KWP w Kielcach, Krakowie i Radomiu. W działaniach udział brali także funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych oraz Wydziału Wywiadu Skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie. Działania miały miejsce na terenie województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz małopolskiego. Od piątku w ręce funkcjonariuszy wpadło w sumie 8 osób. Jednym z zatrzymanych jest 37-letni Jarosław K. ps. "Jarek". Mieszkaniec Radomia kierował zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Z ustaleń śledczych wynika również, że kiedy w 2006 roku mężczyzna przebywał w areszcie, na czele gangu stanęła jego matka. 59-letnia Jadwiga K. również została zatrzymana. Kobieta jest podejrzana o posiadanie broni palnej oraz utrudnienie prowadzenia postępowania karnego.

W ręce funkcjonariuszy wpadli też kolejni członkowie grupy: 25-letni Daniel C. ps. "Boksik" oraz 30-letni Eryk C. ps. "Łysy". Podczas wczorajszej realizacji funkcjonariusze zatrzymani również dwoje właścicieli jednej z hurtowni papierosów z Radomia. 39-letnia Justyna P. oraz 43-letni Grzegorz B. sprzedawali wyroby tytoniowe, które dostarczali im przestępcy. Funkcjonariusze zabezpieczyli w prowadzonej przez nich hurtowni papierosy o wartości około 3 mln złotych.

Podczas akcji kryminalni znaleźli także należące do przestępców urządzenia służące do zagłuszania sygnałów GSM, dzięki którym dezaktywowali oni systemy alarmowe. Ponadto zabezpieczono mienie przestępców: pieniądze w kwocie 200 tys. złotych, samochody i sprzęt komputerowy. Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Podczas tych działań w ręce funkcjonariuszy wpadli także dwaj mieszkańcy Radomia: 29-letni Konrad B. oraz 34-letni Tomasz R. ps. "Latynos". Obydwaj mężczyźni próbowali w zeszłym roku dokonać zabójstwa Jarosława K. Ta sprawa objęta jest odrębnym postępowaniem. Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia oraz usiłowania zabójstwa. Zastosowano wobec nich trzymiesięczny areszt.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574