Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-07-29 , ebos.pl/policja.pl
30 zarzutów usłyszą trzej złodzieje aut, którzy zostali zatrzymani przez policjantów ze stołecznej "samochodówki". Działający w zorganizowanej grupie przestępczej mężczyźni wpadli w Łomiankach, Warszawie i Wyszkowie podczas kolejnej policyjnej akcji. Zatrzymani to 36-letni Artur Z. ps. Rudy, 47-letni Wiesław S. ps. Stopa i 35-letni Arkadiusz S. Zarzuca im się kradzieże samochodów, paserstwo i wymuszenia oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Dziś rano policjanci z wydziału dw. z przestępczością samochodową KSP jednocześnie weszli do 5 mieszkań w Łomiankach, Warszawie i Wyszkowie. Z ich wiedzy wynikało, że mogą się w nich ukrywać członkowie grupy przestępczej, trudniącej się kradzieżami samochodów. Podczas przeszukania w ręce funkcjonariuszy wpadli 36-letni Artur Z. ps. Rudy, 47-letni Wiesław S. ps. Stopa i 35-letni Arkadiusz S. Jeden z nich ukrył się w łóżku. Na przesłuchanie policjanci dowieźli też 28-letniego Marka G. ps. Giełek, który jest odpowiedzialny za wymuszenia pieniędzy za zwrot skradzionych samochodów, a odsiaduje karę więzienia za wymuszenie rozbójnicze.

Jak się okazało, wszyscy zatrzymani byli paserami. Należeli do grupy przestępczej, która działała w powiatach nowodworskim i warszawskim zachodnim oraz na Żoliborzu i Bielanach. Mężczyznom zostanie przedstawionych 30 zarzutów za kradzieże samochodów, wymuszenia pieniędzy w zamian za zwrot kradzionych samochodów, paserstwo oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Najprawdopodobniej prokurator będzie wnioskował o tymczasowy areszt dla zatrzymanych.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia 200 zarzutów za kradzież 180 samochodów usłyszało czterech innych członków tej grupy. Wówczas policjanci zatrzymali 35-letniego Roberta P. ps. Suchy, 31-letniego Sebastiana P. ps. Gruby i 46-letni Jarosława K. ps. Masztalski, którzy tworzyli trzon grupy. Ponadto w ręce policjantów wpadł 53-letni Stanisław B. ps. Dziadzia - paser odpowiedzialny za przechowywanie skradzionych aut.

Śledztwo w sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywane są dalsze zatrzymania.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572