Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-10-13 , ebos/nauka w polsce
Komputerowa analiza pozwoli wcześniej wykryć te przypadki przemocy domowej, których nie byli w stanie zauważyć lekarze - informuje "New Scientist".

Często ofiary, a tym bardziej sprawcy przemocy domowej, starają się zatuszować sprawę, mówiąc na izbie przyjęć, że chodzi tylko o nieszczęśliwy wypadek. Czasami nawet zgłaszają się za każdym razem do innego szpitala, by utrudnić lekarzom i pielęgniarkom kojarzenie faktów

Ben Reis z Children's Hospital w Bostonie oraz jego koledzy - Isaac Kohane i Kenneth Mandl przeanalizowali dane dotyczące wizyt w szpitalach 561 000 osób z jednego ze stanów w ciągu sześciu lat.

Komputerowa analiza pozwoliła odkryć różnice między ofiarami przemocy, a ofiarami nieszczęśliwych wypadków - na przykład różny charakter obrażeń oraz pojawiające się problemy psychiczne. Wcześniejsze o miesiące, a nawet lata wykrycie objawów przemocy może uratować życie wielu osób.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570