Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-12-17 , policja.pl / ebos.pl
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego rozbili kolejny magazyn broni i amunicji. Odnaleźli 8 sprawnych pocisków przeciwpancernych miotanych za pomocą ręcznego granatnika oraz 5 kg trotylu. W ręce policjantów wpadł 53-letni Adam K., członek zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem, przemytem oraz przerabianiem broni palnej, amunicji i pozyskiwaniem materiałów wybuchowych dla polskich i zagranicznych grup przestępczych. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Do zatrzymania 53-letniego Adama K. doszło wczoraj wieczorem.

W wyniku dalszych czynności policjanci w jednym z podwarszawskich lasów znaleźli zakopane pociski przeciwpancerne miotane za pomocą ręcznego granatnika. W sumie zabezpieczono osiem sztuk pocisków polskiej produkcji, które miały jeszcze oryginalne opakowania. Ponadto policjanci zabezpieczyli 5 plastikowych rur, w których znajdował się trotyl. Łącznie zabezpieczyli 5 kg tego materiału wybuchowego.

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące posiadania materiałów wybuchowych. Odpowie również za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Prawdopodobnie dziś zostanie on przesłuchany, a jutro sąd podejmie decyzję o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych.

Zatrzymanie Adama K. jest kontynuacją sprawy prowadzonej przez CBŚ. Wcześniej funkcjonariusze zlikwidowali magazyny broni w Polsce i we Włoszech. Tam przechowywały broń i materiały wybuchowe warszawskie grupy przestępcze, powiązane z grupą mokotowską. Wówczas policjanci zatrzymali 4 osoby, zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk broni automatycznej, maszynowej oraz kilka kilogramów trotylu. Likwidacja tych magazynów ma na celu zapobieganie odradzania się lub umacniania grup przestępczych w Polsce.

Sprawa nadal ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574