Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-03-06 , ebos/wp/kresy24
Portal internetowy Kresy24.pl opublikował listę 472 funkcjonariuszy i urzędników reżimu Aleksandra Łukaszenki, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za łamanie praw człowieka na Białorusi. "Czarna lista" została opracowana na podstawie relacji i dokumentów zgromadzonych przez polską Fundację Wolność i Demokracja.

Na liście, która odzwierciedla stan z grudnia 2007 roku, znajdują się między innymi nazwiska kilkudziesięciu rektorów, dziekanów i profesorów wyższych uczelni oraz dyrektorów szkół, którzy doprowadzali do bezprawnego relegowania studentów i uczniów.

Kolejną grupę stanowią urzędnicy państwowi, politycy oraz członkowie komisji wyborczych. Łamali oni prawa człowieka, białoruskie prawa wyborcze i przepisy administracyjne. W wyniku ich działalności doszło do zwalniania z pracy i pozbawiania wolności niewinnych osób, a także sfałszowania wyborów i prześladowania niezależnych dziennikarzy.

Jednak najwięcej nazwisk na "Czarnej liście" należy do sędziów, prokuratorów, milicjantów i funkcjonariuszy KGB, którzy tworzą niezwykle sprawny aparat represji. Wśród zarzutów im stawianych znajdują się pobicia, wymuszenia zeznań, fałszowanie zeznań, fabrykowanie śledztw i wydawanie bezprawnych wyroków sądowych.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy media, które publikują zdjęcie i nazwisko zbiegłego więźnia naruszają jego dobra osobiste?
Czy publikacja wizerunku zbiegłego więźnia oraz podanie jego imienia i nazwiska — a wszystko to w (...)
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
1/571