Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-03-06 , ebos/wp/kresy24
Portal internetowy Kresy24.pl opublikował listę 472 funkcjonariuszy i urzędników reżimu Aleksandra Łukaszenki, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za łamanie praw człowieka na Białorusi. "Czarna lista" została opracowana na podstawie relacji i dokumentów zgromadzonych przez polską Fundację Wolność i Demokracja.

Na liście, która odzwierciedla stan z grudnia 2007 roku, znajdują się między innymi nazwiska kilkudziesięciu rektorów, dziekanów i profesorów wyższych uczelni oraz dyrektorów szkół, którzy doprowadzali do bezprawnego relegowania studentów i uczniów.

Kolejną grupę stanowią urzędnicy państwowi, politycy oraz członkowie komisji wyborczych. Łamali oni prawa człowieka, białoruskie prawa wyborcze i przepisy administracyjne. W wyniku ich działalności doszło do zwalniania z pracy i pozbawiania wolności niewinnych osób, a także sfałszowania wyborów i prześladowania niezależnych dziennikarzy.

Jednak najwięcej nazwisk na "Czarnej liście" należy do sędziów, prokuratorów, milicjantów i funkcjonariuszy KGB, którzy tworzą niezwykle sprawny aparat represji. Wśród zarzutów im stawianych znajdują się pobicia, wymuszenia zeznań, fałszowanie zeznań, fabrykowanie śledztw i wydawanie bezprawnych wyroków sądowych.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574