Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-07 , ebos/kgp
Lubuscy policjanci odzyskali dwa malowidła sakralne, skradzione dzień wcześniej z plebanii w Witnicy. Obrazy wyceniono na 5 tys. zł. Sprawca łup ukrył w pustostanie. Tam znaleźli malowidła policjanci. Dziś rano zatrzymali także podejrzanego o tę kradzież mężczyznę.

Kryminalni z Witnicy, zatrzymali 46-letniego Edwarda C. Mieszkaniec tej miejscowości podejrzewany jest o kradzieży malowideł sakralnych z miejscowej plebani.

Do kradzieży doszło w godzinach południowych. Sprawca pokonując ogrodzenie plebanii dostał się do wnętrza otwartego budynku. Z jego pomieszczeń zabrał dwa malowidła sakralne, przedstawiające wizerunek Jezusa i Matki Boskiej. Obrazy, o wymiarach 90X120 cm pochodziły z 1945 r. Ich wartość określono na około 5 tys. zł.

Policjanci zaraz po kradzieży zaczęli szukać sprawcy i oczywiście obrazów. Doskonała wiedza operacyjna miejscowych stróżów prawa pozwoliła jeszcze tego samego dnia wytypować sprawcę. Edwarda C. zatrzymano w mieszkaniu. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Nie zdążył się nacieszyć łupem. Wracając po kradzieży zrabowane malowidła ukrył w opuszczonym baraku. Tam też odnaleźli je policjanci.

Edward C. był już notowany prze policję. W Witnicy znany jest z chuligańskich wybryków i drobnych przestępstw. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia. Odzyskane przez policjantów obrazy niebawem zostaną zwrócone parafii.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572