Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-07 , ebos/kgp
Lubuscy policjanci odzyskali dwa malowidła sakralne, skradzione dzień wcześniej z plebanii w Witnicy. Obrazy wyceniono na 5 tys. zł. Sprawca łup ukrył w pustostanie. Tam znaleźli malowidła policjanci. Dziś rano zatrzymali także podejrzanego o tę kradzież mężczyznę.

Kryminalni z Witnicy, zatrzymali 46-letniego Edwarda C. Mieszkaniec tej miejscowości podejrzewany jest o kradzieży malowideł sakralnych z miejscowej plebani.

Do kradzieży doszło w godzinach południowych. Sprawca pokonując ogrodzenie plebanii dostał się do wnętrza otwartego budynku. Z jego pomieszczeń zabrał dwa malowidła sakralne, przedstawiające wizerunek Jezusa i Matki Boskiej. Obrazy, o wymiarach 90X120 cm pochodziły z 1945 r. Ich wartość określono na około 5 tys. zł.

Policjanci zaraz po kradzieży zaczęli szukać sprawcy i oczywiście obrazów. Doskonała wiedza operacyjna miejscowych stróżów prawa pozwoliła jeszcze tego samego dnia wytypować sprawcę. Edwarda C. zatrzymano w mieszkaniu. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Nie zdążył się nacieszyć łupem. Wracając po kradzieży zrabowane malowidła ukrył w opuszczonym baraku. Tam też odnaleźli je policjanci.

Edward C. był już notowany prze policję. W Witnicy znany jest z chuligańskich wybryków i drobnych przestępstw. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia. Odzyskane przez policjantów obrazy niebawem zostaną zwrócone parafii.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574