Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-04-05 , ebos/kgp
Dzięki porozumieniu miedzy Komendą Wojewódzką Policji i Uniwersytetem Śląskim uruchomiona została internetowa mapa przestępczości na Śląsku. Na mapie można sprawdzić, gdzie i kiedy doszło do kradzieży, rozboju czy włamania oraz ile razy interweniowała policja. Inicjatywa ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz poprawę relacji policji z mieszkańcami.

Dzisiaj o godz. 12.00 komendant wojewódzki Policji w Katowicach mł. insp. Zbigniew Stawarz podpisał z dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Zygmuntem Toborem porozumienie w sprawie dostarczania przez KWP w Katowicach danych do internetowego portalu CRIMI.PL. Portal to cyfrowa mapa przestępczości w województwie śląskim.

Podczas spotkania w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się prezentacja możliwości portalu oraz uroczyste uruchomienie, w którym uczestniczyli m.in. wiceprezes rady ministrów minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna, komendant główny Policji nadinsp. Andrzej Matejuk i wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk. Inicjatorami budowy portalu są naukowcy z Katedry Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji UŚ, a przedsięwzięcie objął patronatem wojewoda śląski.

Policja na mocy podpisanego porozumienia będzie regularnie dostarczać dane o przestępstwach, które prezentowane są wszystkim zainteresowanym na portalu www.crimi.pl.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572