Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-04-05 , ebos/kgp
Dzięki porozumieniu miedzy Komendą Wojewódzką Policji i Uniwersytetem Śląskim uruchomiona została internetowa mapa przestępczości na Śląsku. Na mapie można sprawdzić, gdzie i kiedy doszło do kradzieży, rozboju czy włamania oraz ile razy interweniowała policja. Inicjatywa ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz poprawę relacji policji z mieszkańcami.

Dzisiaj o godz. 12.00 komendant wojewódzki Policji w Katowicach mł. insp. Zbigniew Stawarz podpisał z dziekanem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Zygmuntem Toborem porozumienie w sprawie dostarczania przez KWP w Katowicach danych do internetowego portalu CRIMI.PL. Portal to cyfrowa mapa przestępczości w województwie śląskim.

Podczas spotkania w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się prezentacja możliwości portalu oraz uroczyste uruchomienie, w którym uczestniczyli m.in. wiceprezes rady ministrów minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna, komendant główny Policji nadinsp. Andrzej Matejuk i wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk. Inicjatorami budowy portalu są naukowcy z Katedry Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji UŚ, a przedsięwzięcie objął patronatem wojewoda śląski.

Policja na mocy podpisanego porozumienia będzie regularnie dostarczać dane o przestępstwach, które prezentowane są wszystkim zainteresowanym na portalu www.crimi.pl.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574