Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-03 , ebos/kgp
Policjanci z Koszalina zatrzymali mężczyznę, który wyłudził od starszej kobiety 4 tys. zł metodą na wnuczka. Najpierw zadzwoniła do niej kobieta, podając się za wnuczkę poprosiła o pożyczkę, którą miał odebrać jej chłopak. Mężczyzna zgłosił się po pieniądze. Został zatrzymany w Szczecinie. Decyzją sądu 21-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

Na początku września tego roku do Policji w Koszalinie zgłosiła się kobieta, która została oszukana przez młodego mężczyznę działającego metodą „na wnuczka”. Jak relacjonowała kobieta, odebrała tego dnia telefon od młodej kobiety, rzekomo od swojej wnuczki. Ta w rozmowie prosiła o pożyczkę w wysokości 4 tys. zł na załatwienie swoich spraw u notariusza. Mówiła też, że sama nie może przyjść po pieniądze, ale przyśle swojego chłopaka. Babcia uwierzyła i zrobiła dokładnie to, o co prosiła ją kobieta. W przeciągu godziny od zakończenia rozmowy pojawił się u niej zapowiedziany chłopak, któremu przekazała gotówkę. Po jakimś czasie próbowała upewnić się, czy pieniądze dotarły do wnuczki i właśnie wtedy okazało się, że nikt z jej rodziny o sprawie nie wie, a kobieta padła ofiarą oszusta.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Sprawdzili wszystkie okoliczności sprawy i wytypowali sprawcę. Przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zatrzymali 22-latka w Szczecinie.

Przewieziono go do Koszalina. Tu został rozpoznany przez kobietę, którą oszukał, po czym przedstawiono mu zarzut oszustwa. Policjanci ustalili także, że chłopak nie pierwszy raz, w taki właśnie sposób wyłudził pieniądze od starszej osoby. Jest już za to dwukrotnie skazany przez małopolski sąd, a w Gdyni sprawa się jeszcze toczy. Materiały koszalińskiej sprawy wraz z policyjnym wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trafiły do tutejszego sądu. Wobec poparcia prokuratury sąd podjął decyzję o 3-miesięcznym areszcie dla oszusta.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574