Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-11-03 , ebos/kgp
Policjanci z Koszalina zatrzymali mężczyznę, który wyłudził od starszej kobiety 4 tys. zł metodą na wnuczka. Najpierw zadzwoniła do niej kobieta, podając się za wnuczkę poprosiła o pożyczkę, którą miał odebrać jej chłopak. Mężczyzna zgłosił się po pieniądze. Został zatrzymany w Szczecinie. Decyzją sądu 21-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

Na początku września tego roku do Policji w Koszalinie zgłosiła się kobieta, która została oszukana przez młodego mężczyznę działającego metodą „na wnuczka”. Jak relacjonowała kobieta, odebrała tego dnia telefon od młodej kobiety, rzekomo od swojej wnuczki. Ta w rozmowie prosiła o pożyczkę w wysokości 4 tys. zł na załatwienie swoich spraw u notariusza. Mówiła też, że sama nie może przyjść po pieniądze, ale przyśle swojego chłopaka. Babcia uwierzyła i zrobiła dokładnie to, o co prosiła ją kobieta. W przeciągu godziny od zakończenia rozmowy pojawił się u niej zapowiedziany chłopak, któremu przekazała gotówkę. Po jakimś czasie próbowała upewnić się, czy pieniądze dotarły do wnuczki i właśnie wtedy okazało się, że nikt z jej rodziny o sprawie nie wie, a kobieta padła ofiarą oszusta.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Sprawdzili wszystkie okoliczności sprawy i wytypowali sprawcę. Przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zatrzymali 22-latka w Szczecinie.

Przewieziono go do Koszalina. Tu został rozpoznany przez kobietę, którą oszukał, po czym przedstawiono mu zarzut oszustwa. Policjanci ustalili także, że chłopak nie pierwszy raz, w taki właśnie sposób wyłudził pieniądze od starszej osoby. Jest już za to dwukrotnie skazany przez małopolski sąd, a w Gdyni sprawa się jeszcze toczy. Materiały koszalińskiej sprawy wraz z policyjnym wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trafiły do tutejszego sądu. Wobec poparcia prokuratury sąd podjął decyzję o 3-miesięcznym areszcie dla oszusta.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570