Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-06-09 , ebos/kgp
Już po raz kolejny odbyły się w Monachium Międzynarodowe Targi Techniki Policyjnej GPEC. Pierwszy raz na tej prestiżowej międzynarodowej imprezie zaprezentowała się Komenda Główna Policji. Podczas targów przedstawiono m. in. założenia rządowego programu modernizacji polskiej Policji.
W dniach 3 – 5 czerwca. w Monachium odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Policyjnej GPEC. Po raz pierwszy na tej prestiżowej międzynarodowej imprezie zaprezentowała się Komenda Główna Policji. Ideą naszego wystąpienia była prezentacja na międzynarodowym forum rządowego programu modernizacji. Właśnie w tym celu zorganizowano konferencję, podczas której zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Henryk Tusiński przedstawił założenia programu modernizacji technicznej polskiej Policji w latach 2008 – 2009 oraz plany modernizacyjne na lata następne.

Dyrektor Biura Logistyki Policji KGP podinsp. Tomasz Kowalczyk w swoim wystąpieniu przedstawił obowiązujące w Polsce rozwiązania i procedury prawne, umożliwiające zagranicznym producentom i dystrybutorom sprzętu poznanie mechanizmów, dzięki którym będą mogli ubiegać się o zamówienia publiczne udzielane przez polską Policję. Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem wystawców – także tych spoza Unii Europejskiej.

Targi GPEC mają obecnie wiodącą pozycję w Europie – to jednocześnie wystawa i konferencja na temat sprzętu policyjnego, technologii bezpieczeństwa oraz usług skierowanych wyłącznie do specjalistycznej publiczności, jaką są instytucje bezpieczeństwa państwa: Policja, Straż Graniczna, Służba Celna, służby imigracyjne, więzienne, agencje rządowe, siły specjalne oraz Żandarmeria Wojskowa. GPEC odbywają się co dwa lata w Niemczech, gromadzą polityków, władze decyzyjne oraz logistyków i użytkowników techniki policyjnej.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572