Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-08-15 , ebos/kgp
W dniu święta Wojska Polskiego w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia nominacji generalskich. Wśród desygnowanych oficerów był także komendant główny Policji, który z rąk Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego odebrał nominację na stopień generalnego inspektora. Jest to najwyższy z możliwych stopni w polskiej Policji.

Z okazji Święta Wojska Polskiego dziś o godzinie 10.00 w Belwederze odbyła się uroczystość nadania oficerom Wojska Polskiego i Policji stopni generalskich. Prezydent RP Lech Kaczyński mianował na stopień generalnego inspektora komendanta głównego Policji Andrzeja Matejuka. Jest to najwyższy stopień w polskiej Policji. Komendant odebrał także z rąk ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji szablę oficerską, która jest nieodzownych symbolem tak wysokiego stopnia. Prezydent mianował także na stopień nadinspektora komendanta wojewódzkiego pomorskiej Policji Krzysztofa Starańczaka.

Po ceremonii wszyscy uczestnicy wzięli udział w paradzie żołnierzy Wojska Polskiego, którzy przemaszerowali Alejami Ujazdowskimi.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy media, które publikują zdjęcie i nazwisko zbiegłego więźnia naruszają jego dobra osobiste?
Czy publikacja wizerunku zbiegłego więźnia oraz podanie jego imienia i nazwiska — a wszystko to w (...)
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
1/571