Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-08-15 , ebos/kgp
W dniu święta Wojska Polskiego w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia nominacji generalskich. Wśród desygnowanych oficerów był także komendant główny Policji, który z rąk Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego odebrał nominację na stopień generalnego inspektora. Jest to najwyższy z możliwych stopni w polskiej Policji.

Z okazji Święta Wojska Polskiego dziś o godzinie 10.00 w Belwederze odbyła się uroczystość nadania oficerom Wojska Polskiego i Policji stopni generalskich. Prezydent RP Lech Kaczyński mianował na stopień generalnego inspektora komendanta głównego Policji Andrzeja Matejuka. Jest to najwyższy stopień w polskiej Policji. Komendant odebrał także z rąk ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji szablę oficerską, która jest nieodzownych symbolem tak wysokiego stopnia. Prezydent mianował także na stopień nadinspektora komendanta wojewódzkiego pomorskiej Policji Krzysztofa Starańczaka.

Po ceremonii wszyscy uczestnicy wzięli udział w paradzie żołnierzy Wojska Polskiego, którzy przemaszerowali Alejami Ujazdowskimi.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574