Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-30 , ebos/serwis Nauka w Polsce
Poznanie mechanizmów odpowiedzialnych za spowodowanie wypadku drogowego oraz za wystąpienie problemów emocjonalnych u ofiar wypadku ma na celu projekt badawczy, który realizuje od stycznia tego roku Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego.
Projekt „Przyczyny i następstwa wypadków drogowych” finansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Mechanizm Finansowy, utworzony przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

"Program ten jest jednym z największych programów badawczych, jakie prowadzono w polskiej psychologii" - informuje rzecznik prasowy Uniwersytetu Warszawskiego, Anna Korzekwa.

Jak zauważa rzecznik, projekt ma także na celu wypracowanie systemu opieki psychologicznej dla ofiar wypadków i systemu szkoleń psycho-korekcyjnych dla sprawców wypadków drogowych.

"Projekt ten ma ważny aspekt społeczny, zważywszy wręcz katastrofalny stan bezpieczeństwa na polskich drogach oraz brak odpowiednich psychologicznych programów leczniczych dla ofiar wypadków, bowiem w Polsce - w przeciwieństwie do innych krajów europejskich - system opieki psychologicznej dla ofiar wypadków praktycznie nie istnieje" - informuje Anna Korzekwa.

Program jest prezentowany na stronie: www.wypadki-drogowe.pl oraz www.icgz.uw.edu.pl/katastrofy/ .
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574