Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-30 , ebos/serwis Nauka w Polsce
Poznanie mechanizmów odpowiedzialnych za spowodowanie wypadku drogowego oraz za wystąpienie problemów emocjonalnych u ofiar wypadku ma na celu projekt badawczy, który realizuje od stycznia tego roku Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania Uniwersytetu Warszawskiego.
Projekt „Przyczyny i następstwa wypadków drogowych” finansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Mechanizm Finansowy, utworzony przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

"Program ten jest jednym z największych programów badawczych, jakie prowadzono w polskiej psychologii" - informuje rzecznik prasowy Uniwersytetu Warszawskiego, Anna Korzekwa.

Jak zauważa rzecznik, projekt ma także na celu wypracowanie systemu opieki psychologicznej dla ofiar wypadków i systemu szkoleń psycho-korekcyjnych dla sprawców wypadków drogowych.

"Projekt ten ma ważny aspekt społeczny, zważywszy wręcz katastrofalny stan bezpieczeństwa na polskich drogach oraz brak odpowiednich psychologicznych programów leczniczych dla ofiar wypadków, bowiem w Polsce - w przeciwieństwie do innych krajów europejskich - system opieki psychologicznej dla ofiar wypadków praktycznie nie istnieje" - informuje Anna Korzekwa.

Program jest prezentowany na stronie: www.wypadki-drogowe.pl oraz www.icgz.uw.edu.pl/katastrofy/ .
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy media, które publikują zdjęcie i nazwisko zbiegłego więźnia naruszają jego dobra osobiste?
Czy publikacja wizerunku zbiegłego więźnia oraz podanie jego imienia i nazwiska — a wszystko to w (...)
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
1/571