Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-07-26 , ebos/kgp
Czy nie nazbyt często, może nawet za często słyszymy o takich historiach jak poniżej ...

"Skarb" omal się nie ugotował

"Dzwonię, bo tu, przed Auchan, stoi szczelnie zamknięty samochód, a w środku jest maleńkie dziecko, całe czerwone, prawie ugotowane!" - zaalarmował ktoś o godz. 15.20 w piątek 25 lipca dyżurnego KMP w Płocku.
Informacja błyskawicznie została przekazana do komisariatu na Podolszycach – na terenie którego jest hipermarket oraz do pogotowia ratunkowego, na wypadek gdyby dziecku potrzebna była pomoc.

Policjanci, którzy prawie natychmiast znaleźli się na parkingu, znaleźli auto z zamkniętą wewnątrz maleńką dziewczynką. Przez megafon podali komunikat, że poszukiwani są opiekunowie dziecka. Matka pojawiła się niemal natychmiast. Zaraz przybyła też karetka. Lekarz zbadał dziewczynkę, na szczęście nic jej się nie stało. Funkcjonariusze mamę i córkę zabrali na komisariat.

Okazało się, że 24-letnia kobieta przyjechała na zakupy z półtoraroczną córeczką z gminy Wyszogród. Mówiła, że mała spała i dlatego nie chcąc jej budzić zostawiła ją w aucie. Nie przyszło jej do głowy, że przy panującym upale samochód mógł zamienić się w piekarnik, a dziecku mogło się coś stać.

Tym razem nie doszło do tragedii, ale przypominamy – w upale nie wolno zostawiać w zamkniętym samochodzie ani ludzi, ani zwierząt.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572