Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-08-29 , ebos/kgp
Blisko 50 tys. paczek papierosów bez akcyzy znaleźli wczoraj chełmscy policjanci do walki z przestępczością gospodarczą na terenie firmy utylizacyjnej. Nielegalny towar, który zgodnie z protokołem zniszczenia nie powinien istnieć, ukryty był specjalnie przygotowanych głębokich studzienkach. Policjanci zatrzymali jednego z właścicieli firmy. Straty na szkodę Skarbu Państwa szacowane są na ponad 125 tys. złotych.

Wczoraj po południu policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą KMP w Chełmie pojawili się na terenie jednej z firm zajmującej się likwidacją między innymi wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze pojawili się tam bezpośrednio po dostawie papierosów przywiezionych przez pracowników Urzędu Celnego. Tir, który przywiózł towar do zniszczenia, został już rozładowany i odjechał z terenu firmy.

Policjanci weszli do hali firmy – na miejsce przeznaczone do niszczenia papierosów. Ich podejrzenia skupiły się na stojących na podłodze złożonych paletach. Kiedy funkcjonariusze odsunęli je, zobaczyli właz prowadzący do studzienki odpływowej. Po jego otwarciu w specjalnie przygotowanej, głębokiej na ponad 6 metrów skrytce leżały worki z papierosami.

W sumie na terenie firmy policjanci ujawnili trzy takie skrytki z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Wszystkie skrytki, w których złożone były worki, dodatkowo zamaskowane były podwójnymi płytami. Dla niepoznaki na drugiej wewnętrznej płycie naklejono atrapę śmieci imitujących dno. W sumie z wnętrza studzienek policjanci wydobyli około 50 tys. paczek papierosów, które zgodnie protokołem zniszczenia nie powinny już istnieć.

Papierosy trafiły do chełmskich magazynów. Jak się okazało, skrytki były bardzo pojemne, z jednej ładowano pełnego busa papierosów.

Policjanci ustalili, że wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wynosi wstępnie 125 tys. zł. 45-letni współwłaściciel firmy, który ukrywał papierosy przed zniszczeniem został zatrzymany. Funkcjonariusze przesłuchują także pracowników jego firmy. Policjanci ustalają, jaka była dalsza droga nielegalnego, ukrytego przed zniszczeniem towaru. Sprawdzane są różne wątki tej sprawy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574