Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-02-26 , ebos.pl / policja.pl
Kryminalni ze szczecińskiej komendy prowadzący sprawę kradzieży samochodów na terenie Europy i Polski odzyskali dwa kradzione auta, których wartość oszacowano na prawie 200 tys. zł. Przy współpracy z policją niemiecką i belgijską ustalono, że zostały one zarejestrowane na podstawie fałszywych dowodów rejestracyjnych i kart pojazdu.

Odzyskanie obu pojazdów poprzedzone było wnikliwym rozpoznaniem prowadzonym przez policjantów z sekcji d/w zwalczania przestępczości samochodowej komendy miejskiej Policji w Szczecinie. Oba pojazdy - bmw E60 wart ok. 150 tys. zł i vw passat o wartości około 40 tys. zł - zostały zatrzymane gdy były prowadzone przez obecnych właścicieli. W obu przypadkach samochody zostały zarejestrowane na podstawie fałszywych dowodów rejestracyjnych oraz kart pojazdu. Dokumenty bmw sfałszowane były w Niemczech, a passata w Belgii. Po sprawdzeniu, czy samochody nie zostały skradzione na terenie Polski, kryminalni zwrócili się do niemieckiej i belgijskiej policji o sprawdzenie figurujących na nadwoziu numerów we własnych ewidencjach.

BMW zakupione przez ostatniego właściciela w autokomisie w Oldenburgu miało takie same oznaczenia karoserii jak samochód, który w salonie w Hamburgu przygotowany był do sprzedażny. Szczecińscy policjanci uzyskali również informację, że dokumenty bmw zatrzymanego w Szczecinie pochodzą z włamania do wydziału komunikacji w jednym z niemieckich urzędów, z którego skradziono 1350 kart pojazdu, 200 dowodów rejestracyjnych i 7500 naklejek pojazdu.

W przypadku passata, był on zarejestrowany nie tylko na podstawie fałszywych dokumentów. Okazało się, że fikcyjna była umowa zakupu, a sam pojazd nigdy w Belgii nie był zarejestrowany. Wskazany w dokumencie właściciel nigdy faktycznie nie posiadał takiego pojazdu. Obecny właściciel nie był świadomy, że zakupiony w Niemczech samochód pochodził z kradzieży. Mężczyzna nabył go na placu giełdy samochodowej od nieznanego mu handlarza. Z samochodu usunięte zostały numery identyfikacyjne pojazdu.

Szczecińscy policjanci wspólnie z belgijską i niemiecką policją ustalają prawowitych właścicieli pojazdu oraz sprawców ich kradzieży.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574