Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-12 , ebos/kgp
W Kielcach monitoring miejski uchwycił moment, w którym dwaj młodzi mężczyźni kradli ze słupa flagi państwowe. Podobnie stołeczny monitoring zarejestrował kradzież flag z budynku. Zatrzymany mężczyzna stwierdził, że jest patriotą i chciał, aby powiewały one na drzwiach jego garażu. Wszyscy zatrzymani byli nietrzeźwi.

Około godziny 22:00 jedna z kamer monitoringu miejskiego w Kielcach uchwyciła moment, kiedy dwaj mężczyźni próbują "wdrapać" się na słup i zdjąć z niego flagi. Obsługa monitoringu natychmiast o całym zajściu powiadomiła dyżurnego Policji. Ten na miejsce zdarzenia wysłał najbliższy patrol. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat, którzy w kieszeniach bluz mieli schowane ściągnięte parę minut wcześniej dwie flagi.

Obaj młodzi mężczyźni byli nietrzeźwi, każdy z nich miał po około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni tłumaczyli się, że flagi chcieli zabrać do swoich domów. Teraz za swój wyczyn odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Może im grozić nawet do roku pozbawienia wolności.

Policjanci pełniący służbę w Warszawie zostali skierowani przez radiooperatora w okolice Placu Szembeka. Operator kamer miejskiego monitoringu dostrzegł, jak młody człowiek kradnie flagę państwową z budynku Poczty Polskiej i odchodzi się w stronę ulicy Księdza Sztuki.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Dosłownie po kilku minutach mundurowi dostrzegli mężczyznę, który mocował biało-czerwone płótno na drzwiach garażu. Druga flaga wisiała już na sąsiednich drzwiach. 21-letni Grzegorz K. był pijany i bardzo zdenerwowany policyjną interwencją. Nie chciał wykonywać poleceń wydawanych przez mundurowych. Twierdził, że nie zrobił nic złego. Jest patriotą i to z tego właśnie powodu ukradł flagi. Chciał mieć narodowe symbole na własnym garażu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli flagi i zatrzymali Grzegorza K. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Dziś policjanci z dochodzeniówki przedstawia mu zarzut. Odpowie za kradzież.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574