Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-07-01 , ebos/kgp
Prawie 20 milionów złotych – tyle na działaniach Centralnego Biura Śledczego stracił biznes narkotykowy w Polsce w ciągu pięciu miesięcy tego roku.

Dziesiątki kilogramów przejętych środków odurzających to efekt konsekwentnej i czasami wielomiesięcznej pracy policjantów tego biura. Policjanci zlikwidowali 8 nielegalnych laboratoriów.
Między innymi 67 kilogramów amfetaminy, 113 tysięcy tabletek ekstazy, 40 kilogramów haszyszu, 58 kilogramów marihuany, 75 kilogramów heroiny i 2 kilogramy kokainy zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku. Funkcjonariusze szacują, że wartość zabezpieczonych przez nich narkotyków sięga prawie 20 milionów złotych.

Odzyskanie takich ilości narkotyków to w głównej mierze efekt konsekwentnej i wielomiesięcznej pracy policjantów CBŚ, którzy zajmują się zwalczaniem narkobiznesu w Polsce. Coraz lepsze rozpoznanie w świecie przestępczym, skuteczne metody pracy operacyjnej, docieranie do hurtowników i wytwórców narkotyków przekładają się na dziesiątki przeprowadzonych w tym roku realizacji i w setki kilogramów zabezpieczonych środków odurzających, które nie trafią do szkół, dyskotek i na ulice. A to z kolei jest poważnym ciosem w światek narkotykowy, który odczują przestępcy zajmujący się tego rodzaju biznesem.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali 8 nielegalnych laboratoriów, w których produkowane były narkotyki. W trakcie tych realizacji policjanci zabezpieczyli między innymi półprodukty i sprzęt do ich produkcji. Na tym jednak nie poprzestali.

25 czerwca funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 13 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem i przemytem narkotyków na dużą skalę. Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie bandy w ciągu 6 lat zdołali wprowadzić na rynek około 70 kilogramów środków odurzających.

16 czerwca 11 podejrzanych trafiło do aresztu po akcji przeprowadzonej przez CBŚ. I w tym przypadku grupa zajmowała się obrotem narkotykami na dużą skalę. Liczyli na bezkarność swojego działania, nie spodziewali się uderzenia policjantów. Grupa miała na swoim koncie także uprowadzenia, rozboje i spalenie samochodu.

7 czerwca funkcjonariusze zlikwidowali plantację marihuany ukrytą w podziemnym silosie. W trakcie tej realizacji w ich ręce na gorącym uczynku wpadło dwóch handlarzy, którzy próbowali sprzedać 6 kilogramów narkotyków.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574