Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-03 , ebos.pl/policja.pl
Śląscy policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy są podejrzewani o udział w bójce podczas meczu derbowego pomiędzy Górnikiem Zabrze a Ruchem Chorzów na Stadionie Śląskim. Ich zatrzymania były możliwe także dzięki informacjom, które anonimowo napływają do "kryminalnych" ze specjalnej grupy zajmującej się przestępczością stadionową.

Wśród zatrzymanych przez policjantów zwalczających chuligaństwo stadionowe z KWP w Katowicach są dwaj mieszkańcy Rudy Śląskiej. 21-letni uczeń technikum górniczego został ujęty dzisiaj rano we własnym domu. Policjanci zdobyli informacje na jego temat dzięki mieszkańcom województwa śląskiego, którzy rozpoznali go na zdjęciu umieszczonym na internetowej stronie śląskiej Policji. Natomiast 28-letni górnik wpadł w ręce kryminalnych po nocnej zmianie w kopalni. Stróże prawa dotarli do niego po analizie materiału filmowego ze stadionowej "zadymy". Policjanci zapewniają, że wkrótce należy spodziewać się kolejnych zatrzymań.

Podczas Derbów Śląska pomiędzy Górnikiem Zabrze a Ruchem Chorzów, odbywających się na Stadionie Śląskim 28 lutego 2009 r., doszło do naruszenia prawa przez sympatyków obu drużyn. Stadionowi chuligani m.in. wdarli się na płytę boiska.

Prokuratura Rejonowa z Chorzowa wydała zgodę na publikację wizerunku 24 najbardziej agresywnych pseudokibiców. Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które rozpoznają chuliganów, o kontakt z zespołem prasowym KWP w Katowicach (mail: policja@slaska.policja.gov.pl) lub Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach (mail: zespol-kibic@slaska.policja.gov.pl).

Zapewniamy anonimowość wszystkim, którzy przekażą informacje w tej sprawie.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574