Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-14 , wp.pl / ebos.pl
W długi weekend na polskich drogach w 503 wypadkach zginęły 53 osoby, a 648 zostało rannych. Od środy policjanci zatrzymali aż 2101 pijanych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji. W porównaniu do podobnego weekendu z zeszłego roku liczba ofiar będzie większa - przyznaje policja.

Dla porównania między 21-25 maja w 2008 r. - w 557 wypadkach zginęły 53 osoby, a 747 zostało rannych. Wówczas policja zatrzymała 2105 pijanych kierowców.

Jak poinformował nadkom. Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego KGP, pełne dane dotyczące wypadków mijającego długiego weekendu policja będzie mogła przekazać w poniedziałek rano.

"Mimo to już wiadomo, że ten weekend przyniósł więcej ofiar zdarzeń drogowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Krzysztof Hajdas
ten weekend przyniósł więcej ofiar zdarzeń drogowych niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Liczba wypadków drogowych również będzie większa"
- powiedział Hajdas wieczorem.

"Niepokojącym jest fakt, że zwiększyła się znacząco liczba osób prowadzących po alkoholu. W ubiegłym roku przez 5 dni policjanci zatrzymali 2105 nietrzeźwych kierujących. Teraz, po czterech dniach wiemy, że ta liczba będzie przekroczona" - dodał Hajdas.

Jak mówił funkcjonariusz, najtragiczniejszy wypadek wydarzył się w nocy ze środy na czwartek w województwie pomorskim, podczas którego rozpędzone BMW uderzyło w drzewo. Na miejscu zginęło pięciu młodych mężczyzn w wieku od 16 do 21 lat.

"Na drogach zginęli także motocykliści. W czwartek doszło do co najmniej czterech wypadków śmiertelnych z ich udziałem. Apelujemy do kierowców aut osobowych o zwrócenie szczególnej uwagi na jednoślady. Motocyklista w zderzeniu z samochodem nie ma żadnych szans" - podkreślił Hajdas.

Hajdas przypomniał także, że w czasie weekendu ofiarą śmiertelną wypadku drogowego był poseł Marian Goliński.

Zdaniem Krzysztofa Hajdasa z wydziału prasowego KGP, najczęstsze przyczyny wypadków drogowych to alkohol oraz nadmierna prędkość. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach oraz o niewyprzedzanie "na trzeciego".

Hajdas zapewnił, że policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem powracających do późnych godzin nocnych. Jak podkreślił, policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach w całym kraju, m.in. będą sprawdzać nie tylko trzeźwość kierowców, ale i stan techniczny pojazdów oraz na przykład to, czy dzieci są przewożone w fotelikach.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574