Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-07-05 , ebos.pl/policja.pl
20-letni mieszkaniec Łodzi podejrzany o zabójstwo 26-letniej kobiety został tymczasowo aresztowany. Tylko dzięki wnikliwej pracy śledczych i szczegółowej analizie śladów ujawnionych na miejscu przestępstwa zebrano materiał dowodowy obciążający 20-latka. W piątek mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, a w sobotę stanął przed obliczem sądu. Za popełnioną zbrodnię grozi mu surowa kara.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 lipca. W godzinach wieczornych 41-letni mężczyzna wraz ze swoją 26-letnią konkubiną schronili się przed deszczem w porzuconym samochodzie. Siedzącą parę zauważył 20-letni łodzianin i zaproponował im nocleg „na melinie” u swojego znajomego. Zaprowadził oboje do kamienicy przy ul. Staszica.

W mieszkaniu znajdował się 63-letni właściciel i jego 51-letni kolega. Cała piątka zaczęła pić tanie wino. W pewnym momencie 20-latek zaproponował kobiecie, że pokaże jej wnękę na strychu kamienicy, gdzie będzie mogła przenocować z konkubentem. Wspólnie poszli obejrzeć lokum. Chwilę później 41-letni łodzianin zauważył przeciągającą się nieobecność przyjaciółki i poszedł w ślad za nią na strych. Tam znalazł ciało 26-latki – kobieta była częściowo rozebrana, leżała twarzą do podłogi w kałuży krwi, zaś towarzyszący jej 20-latek niepostrzeżenie wymknął się ze strychu.

41-latek powiadomił Policję o śmierci swojej konkubiny. Przybyli na miejsce policjanci z komisariatu V zebrali ślady i zatrzymali do wyjaśnienia wszystkich czterech uczestników alkoholowej libacji. Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali szczegółowo przesłuchani. Niestety każdy z nich podawał inny przebieg wydarzeń, a i ich zeznania nie układały się logiczny ciąg. Wówczas do rozwikłania tej zagadki w komisariacie V Policji powołano specjalną grupę śledczą.

Policjanci założyli kilka wersji zdarzenia i przez wiele godzin analizowali zebrane ślady. Sekcja zwłok wykazała, że 26-letnia kobieta zmarła wskutek krwiaka podtwardówkowego spowodowanego obrażeniami głowy. 3 lipca śledczy ustalili, że ofiara została pobita przez 20-letniego łodzianina i przekazali dowody prokuraturze.

Prokurator przesłuchał na tę okoliczność 20-latka i przedstawił mu zarzut zabójstwa, a następnie wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla zabójcy. 4 lipca mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo 26-letniej łodzianki grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574