Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-07-05 , ebos.pl/policja.pl
20-letni mieszkaniec Łodzi podejrzany o zabójstwo 26-letniej kobiety został tymczasowo aresztowany. Tylko dzięki wnikliwej pracy śledczych i szczegółowej analizie śladów ujawnionych na miejscu przestępstwa zebrano materiał dowodowy obciążający 20-latka. W piątek mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, a w sobotę stanął przed obliczem sądu. Za popełnioną zbrodnię grozi mu surowa kara.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 lipca. W godzinach wieczornych 41-letni mężczyzna wraz ze swoją 26-letnią konkubiną schronili się przed deszczem w porzuconym samochodzie. Siedzącą parę zauważył 20-letni łodzianin i zaproponował im nocleg „na melinie” u swojego znajomego. Zaprowadził oboje do kamienicy przy ul. Staszica.

W mieszkaniu znajdował się 63-letni właściciel i jego 51-letni kolega. Cała piątka zaczęła pić tanie wino. W pewnym momencie 20-latek zaproponował kobiecie, że pokaże jej wnękę na strychu kamienicy, gdzie będzie mogła przenocować z konkubentem. Wspólnie poszli obejrzeć lokum. Chwilę później 41-letni łodzianin zauważył przeciągającą się nieobecność przyjaciółki i poszedł w ślad za nią na strych. Tam znalazł ciało 26-latki – kobieta była częściowo rozebrana, leżała twarzą do podłogi w kałuży krwi, zaś towarzyszący jej 20-latek niepostrzeżenie wymknął się ze strychu.

41-latek powiadomił Policję o śmierci swojej konkubiny. Przybyli na miejsce policjanci z komisariatu V zebrali ślady i zatrzymali do wyjaśnienia wszystkich czterech uczestników alkoholowej libacji. Po wytrzeźwieniu mężczyźni zostali szczegółowo przesłuchani. Niestety każdy z nich podawał inny przebieg wydarzeń, a i ich zeznania nie układały się logiczny ciąg. Wówczas do rozwikłania tej zagadki w komisariacie V Policji powołano specjalną grupę śledczą.

Policjanci założyli kilka wersji zdarzenia i przez wiele godzin analizowali zebrane ślady. Sekcja zwłok wykazała, że 26-letnia kobieta zmarła wskutek krwiaka podtwardówkowego spowodowanego obrażeniami głowy. 3 lipca śledczy ustalili, że ofiara została pobita przez 20-letniego łodzianina i przekazali dowody prokuraturze.

Prokurator przesłuchał na tę okoliczność 20-latka i przedstawił mu zarzut zabójstwa, a następnie wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt dla zabójcy. 4 lipca mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo 26-letniej łodzianki grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy media, które publikują zdjęcie i nazwisko zbiegłego więźnia naruszają jego dobra osobiste?
Czy publikacja wizerunku zbiegłego więźnia oraz podanie jego imienia i nazwiska — a wszystko to w (...)
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
1/571