Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-09 , ebos/kgp
Kryminalni z komendy stołecznej wspólnie z policjantami wydziału realizacji zatrzymali 30-letniego Alikhana M. Mężczyzna był poszukiwany międzynarodowym listem gończym przez wymiar sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej. Alikhan M. jest podejrzany o udział w zamachu na życie zastępcy mera Moskwy, do którego doszło w czerwcu 2002 roku.

Policjanci z wydziału kryminalnego stołecznej Policji od dwóch miesięcy poszukiwali mężczyzny podejrzanego o udział w zamach u na życie zastępcy mera Moskwy, do którego doszło w czerwcu 2002 roku. Za 30-letnim Alikhanem M. wydany został międzynarodowy list gończy. Mężczyźnie zarzuca się między innymi usiłowanie zabójstwa, nielegalne posiadanie broni, fałszerstwo i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Rosyjscy funkcjonariusze ustalili, że Alikhan M. mógł opuścić kraj i przebywa prawdopodobnie na terenie Belgii, Francji lub Polski. Informacja o poszukiwaniach 30-latka została przekazana funkcjonariuszom krajów zrzeszonych w Interpolu.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna może posługiwać się dokumentami wystawionymi na nazwisko Borisa A. Takie dane przedstawił przy składaniu wniosku o status uchodźcy. Policjanci z komendy stołecznej skontaktowali się z funkcjonariuszami z Rosji, w celu potwierdzenia swoich podejrzeń. Wkrótce nabrali pewności, ze rzekomy Boris A. to w rzeczywistości poszukiwany Alikhan M.

Około 10:00 policjanci otoczyli dom przy ulicy Gwiaździstej, w którym przebywać miał 30-latek. Kryminalnych wspierali policjanci z wydziału realizacyjnego. Funkcjonariusze brali pod uwagę, że mężczyzna może posiadać broń palną. Aby zminimalizować zagrożenie policjanci postanowili nie wchodzić siłowo do mieszkania ale zatrzymać Alikhana M. w momencie, gdy będzie wychodził z budynku. Z informacji zebranych przez kryminalnych wynikało, że mężczyzna często wyprowadzał na spacer psa.

Kilkanaście minut przed 13:00 Alikhan M. pojawił się na klatce schodowej. Wówczas do akcji wkroczyli policjanci z wydziału realizacyjnego. Już po chwili mężczyzna obezwładniony leżał na ziemi. Przy 30-latku policjanci znaleźli dokumenty wystawione na nazwisko Borisa A. m.in. prawo jazdy i tymczasowe zaświadczenie tożsamości. Mężczyzna został przewieziony do komendy stołecznej. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Informacja o zatrzymaniu Alikhana M. została przekazana funkcjonariuszom z Federacji Rosyjskiej.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574