Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-09 , ebos/kgp
Kryminalni z komendy stołecznej wspólnie z policjantami wydziału realizacji zatrzymali 30-letniego Alikhana M. Mężczyzna był poszukiwany międzynarodowym listem gończym przez wymiar sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej. Alikhan M. jest podejrzany o udział w zamachu na życie zastępcy mera Moskwy, do którego doszło w czerwcu 2002 roku.

Policjanci z wydziału kryminalnego stołecznej Policji od dwóch miesięcy poszukiwali mężczyzny podejrzanego o udział w zamach u na życie zastępcy mera Moskwy, do którego doszło w czerwcu 2002 roku. Za 30-letnim Alikhanem M. wydany został międzynarodowy list gończy. Mężczyźnie zarzuca się między innymi usiłowanie zabójstwa, nielegalne posiadanie broni, fałszerstwo i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Rosyjscy funkcjonariusze ustalili, że Alikhan M. mógł opuścić kraj i przebywa prawdopodobnie na terenie Belgii, Francji lub Polski. Informacja o poszukiwaniach 30-latka została przekazana funkcjonariuszom krajów zrzeszonych w Interpolu.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna może posługiwać się dokumentami wystawionymi na nazwisko Borisa A. Takie dane przedstawił przy składaniu wniosku o status uchodźcy. Policjanci z komendy stołecznej skontaktowali się z funkcjonariuszami z Rosji, w celu potwierdzenia swoich podejrzeń. Wkrótce nabrali pewności, ze rzekomy Boris A. to w rzeczywistości poszukiwany Alikhan M.

Około 10:00 policjanci otoczyli dom przy ulicy Gwiaździstej, w którym przebywać miał 30-latek. Kryminalnych wspierali policjanci z wydziału realizacyjnego. Funkcjonariusze brali pod uwagę, że mężczyzna może posiadać broń palną. Aby zminimalizować zagrożenie policjanci postanowili nie wchodzić siłowo do mieszkania ale zatrzymać Alikhana M. w momencie, gdy będzie wychodził z budynku. Z informacji zebranych przez kryminalnych wynikało, że mężczyzna często wyprowadzał na spacer psa.

Kilkanaście minut przed 13:00 Alikhan M. pojawił się na klatce schodowej. Wówczas do akcji wkroczyli policjanci z wydziału realizacyjnego. Już po chwili mężczyzna obezwładniony leżał na ziemi. Przy 30-latku policjanci znaleźli dokumenty wystawione na nazwisko Borisa A. m.in. prawo jazdy i tymczasowe zaświadczenie tożsamości. Mężczyzna został przewieziony do komendy stołecznej. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Informacja o zatrzymaniu Alikhana M. została przekazana funkcjonariuszom z Federacji Rosyjskiej.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572