Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-07-10 , ebos/kwp rzeszów
Policja przypomina, że w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestrator, policjanci pełnią służbę w pełnym umundurowaniu, w odblaskowych kamizelkach z napisem POLICJA, a samochody wyposażone są w sygnały dźwiękowe i niebieskie sygnały świetlne.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, każdy zatrzymywany kierowca może skontaktować się za pośrednictwem numeru 997 z najbliższą jednostką i wyjaśnić, czy nie ma do czynienia z "przebierańcami".

Apelujemy jednocześnie o niezwłoczne zgłaszanie ewentualnych prób podejmowania kontroli przez takie osoby.

Ten apel, to efekt zdarzających się przypadków, z których jeden z nich opisujemy poniżej .....

.................................................................................................

Kamera, „lizak” oraz kamizelki odblaskowe, to przedmioty wykorzystywane w służbie przez policjantów. Jednak tak wyposażonym autem jechali wczoraj dwaj cywile. Zatrzymał ich patrol ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci z sekcji ruchu drogowego patrolowali na motocyklach teren Krosna. Ok. godz. 11 na ul. Rzeszowskiej wyminęli się z jadącą w kierunku Strzyżowa skodą octavią.

Samochodem jechało dwóch mężczyzn ubranych w jasne koszule, na oparciach przednich siedzeń powieszone były kamizelki odblaskowe, a na desce rozdzielczej leżał biało-czerwony „lizak” i zamontowana była kamera video.

Auto mogło być zatem potraktowane przez kierowców jako radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Ponieważ wczoraj na terenie powiatu krośnieńskiego tak wyposażony patrol nie pełnił służby, policjanci zawrócili i zatrzymali skodę.

Okazało się, że kierowca i pasażer auta są mieszkańcami powiatu strzyżowskiego. Twierdzili, że przewożone przez nich akcesoria mają wpływać ostrzegawczo na innych kierowców, którzy na ich widok zwalniają, sądząc, że mają do czynienia z policyjnym patrolem.

Poza wymienionymi przedmiotami, mężczyźni nie mieli w samochodzie innych rzeczy, których posiadanie jest zabronione. Po wylegitymowaniu zostali zwolnieni.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574