Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-07-10 , ebos/kwp rzeszów
Policja przypomina, że w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestrator, policjanci pełnią służbę w pełnym umundurowaniu, w odblaskowych kamizelkach z napisem POLICJA, a samochody wyposażone są w sygnały dźwiękowe i niebieskie sygnały świetlne.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, każdy zatrzymywany kierowca może skontaktować się za pośrednictwem numeru 997 z najbliższą jednostką i wyjaśnić, czy nie ma do czynienia z "przebierańcami".

Apelujemy jednocześnie o niezwłoczne zgłaszanie ewentualnych prób podejmowania kontroli przez takie osoby.

Ten apel, to efekt zdarzających się przypadków, z których jeden z nich opisujemy poniżej .....

.................................................................................................

Kamera, „lizak” oraz kamizelki odblaskowe, to przedmioty wykorzystywane w służbie przez policjantów. Jednak tak wyposażonym autem jechali wczoraj dwaj cywile. Zatrzymał ich patrol ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci z sekcji ruchu drogowego patrolowali na motocyklach teren Krosna. Ok. godz. 11 na ul. Rzeszowskiej wyminęli się z jadącą w kierunku Strzyżowa skodą octavią.

Samochodem jechało dwóch mężczyzn ubranych w jasne koszule, na oparciach przednich siedzeń powieszone były kamizelki odblaskowe, a na desce rozdzielczej leżał biało-czerwony „lizak” i zamontowana była kamera video.

Auto mogło być zatem potraktowane przez kierowców jako radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Ponieważ wczoraj na terenie powiatu krośnieńskiego tak wyposażony patrol nie pełnił służby, policjanci zawrócili i zatrzymali skodę.

Okazało się, że kierowca i pasażer auta są mieszkańcami powiatu strzyżowskiego. Twierdzili, że przewożone przez nich akcesoria mają wpływać ostrzegawczo na innych kierowców, którzy na ich widok zwalniają, sądząc, że mają do czynienia z policyjnym patrolem.

Poza wymienionymi przedmiotami, mężczyźni nie mieli w samochodzie innych rzeczy, których posiadanie jest zabronione. Po wylegitymowaniu zostali zwolnieni.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572