Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-20 , ebos/kgp
Kobietę i mężczyznę, którzy uprawiali marihuanę zatrzymali kryminalni z komendy powiatowej Policji we Wrześni i policjanci z KWP w Poznaniu. Nielegalna plantacja ukryta była w lesie - z jednej strony otaczały ją 3 metrowe trzciny, z drugiej gęste drzewa. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 tys. krzewów, których wartość czarnorynkowa szacowana jest na ok. 3 mln. zł. Z takiej ilości krzewów można byłoby wyprodukować około 178 kg marihuany.

Nad sprawą policjanci pracowali już od jakiegoś czasu. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że para mieszkańców z wrzesińskiej gminy, może zajmować się nielegalną uprawą konopi. Prowadzona od jakiegoś czasu obserwacja utwierdziła ich tylko w podejrzeniach. W efekcie przeprowadzonej akcji zatrzymali 28-letnią kobietę i jej o kilka lat starszego kolegę.

Plantacja marihuany na której rosło 4 tys. drzewek ukryta była w lesie nieopodal miejscowości Osowo, w gminie Września. Z jednej strony osłaniały ją wysokie, 3 metrowe trzciny, z drugiej gęste drzewa. Jak szacują policjanci czarnorynkowa wartość narkotyku to około 3 mln. zł. Z takiej ilości krzewów można byłoby wyprodukować około 178 kg marihuany.

Para odpowie najprawdopodobniej za nielegalną uprawę narkotyków. Policjanci ustalają gdzie trafiały krzewy marihuany i czy zatrzymani nie mieli wspólników.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572