Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-10 , ebos/kgp
Policjanci poszukują 60-letniego Andrzeja Zawadzkiego. Mężczyzna ten pochodzi z Zakopanego, a do końca 2007 roku miał mieszkać na terenie Warmii i Mazur, w okolicach Olecka, w Ełku. Andrzej Zawadzki jest poszukiwany czterema listami gończymi za oszustwa.

Białostocki Sąd Okręgowy wyraził zgodę na publikację w mediach komunikatu o poszukiwaniach Andrzeja Zawadzkiego. Ten 60-latek nie mający zameldowania pochodzi z Zakopanego. Do końca 2007 roku miał mieszkać na terenie Warmii i Mazur, w okolicach Olecka – miejscowość Ciche i w Ełku.

60-latek jest poszukiwany czterema listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Olecku, Zakopanem, Białymstoku i Ełku za oszustwa.

Andrzej Zawadzki wspólnie z innymi osobami na terenie całego kraju zakładał spółki, które służyły mu do popełniania przestępstw. Były to między innymi: FHU. " REZON" Sp.J. Stalowa Wola ul. Kwiatkowskiego 2, "ALKO-POL" sp. z O.O. Cichy 3a, Gm. Świętajno, "KAW" sp. z O.O. Ełk ul. Nadjeziorna 2F/1.

60-latek ogłaszał się w lokalnej prasie. Nabywał zadłużone spółki prawa handlowego, a następnie działał na ich szkodę – wyprzedawał ich towar i majątek, ściągając należności i nie płacąc zobowiązań, zaciągając nowe zobowiązania nie informując kontrahentów o narastającej złej kondycji finansowej firmy. W czasie przestępczej działalności Andrzej Zawadzki wprowadzał do spółek nowe osoby prawne i fizyczne. W Ełku założył także firmę o nazwie „KAW” sp. z O.O. Miała ona świadczyć usługi deweloperskie. Jednak 60-latek przyjął zaliczki od chętnych i nie wywiązał się z zawartych umów narażając pokrzywdzonych na poważne straty finansowe.

Spółki Andrzeja Zawadzkiego, także te fikcyjne, służyły poszukiwanemu do wystawiania fałszywych dokumentów – zaświadczeń o zarobkach, faktur VAT oraz wyłudzania od innych firm towarów i pieniędzy.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące Andrzeja Zawadzkiego, jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z policjantami z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie pod nr tel. (89) 522 – 55 – 52, (89) 522 – 55 – 49 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr 997, 112.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574