Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-10-14 , ebos/kgp
W Singapurze rozpoczęła się 78 sesja Zgromadzenia Ogólnego Interpolu. Obrady sesji poprzedzone zostały dwudniowym spotkaniem ministerialnym, w którym uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz Interpolu i ONZ, ministrowie i wiceministrowie spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości nadzorujący pracę policji oraz reprezentanci policji ze 153 krajów. Celem spotkania jest omówienie roli policji w operacjach pokojowych na świecie.

Polskiego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentowali na spotkaniu: gen. insp. Andrzej Matejuk – Komendant Główny Policji, podinsp. Rafał Łysakowski – Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP oraz Waldemar Dubaniowski – Ambasador RP w Singapurze.

Celem tego przedsięwzięcia jest omówienie kwestii dotyczących intensyfikacji współpracy pomiędzy Interpolem i ONZ, służącej wzmocnieniu roli policji w operacjach pokojowych na całym świecie oraz ustanawianiu państwa prawa w regionach „wychodzących z konfliktów”.

Spotkanie zakończyło się przyjęciem Deklaracji końcowej, zachęcającej wszystkie kraje do angażowania większej ilości środków i sił w międzynarodowe operacje pokojowe. Przewiduje ona również opracowanie w ciągu najbliższych 12 miesięcy planu działania oraz doprowadzenie do zorganizowania po upływie tego okresu pierwszego szczytu szefów państw, poświęconego omówieniu roli policji międzynarodowej w utrzymaniu pokoju.

Wczoraj rozpoczęły się właściwe obrady 78 sesji Zgromadzenia Ogólnego Interpolu.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574