Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-09 , ebos/kgp
Radzyńscy policjanci zatrzymali 32-latka, który jest podejrzany o molestowanie dzieci jednej ze szkół podstawowych. Jak się okazało Robert K. w marcu b.r. wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbył wyrok za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej 15 roku życia. Teraz wszedł do jednej ze szkół, gdzie molestował dwóch uczniów "zerówki". Za takie czyny grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do przestępstwa doszło w poniedziałek. Dwóch uczniów "zerówki" zostało zaskoczonych przez mężczyznę w toalecie. Jednemu z chłopców mężczyzna zdjął spodenki i wykonywał inne czynności wbrew ich woli. Gdy chłopcy pobiegli do klasy, mężczyzna uciekł. Kilka godzin później ponownie był widziany w okolicach szkoły. Dyrekcja szkoły i rodzice zawiadomili o tym fakcie Policję. Radzyńscy kryminalni natychmiast przystąpili do ustalania sprawcy tego zdarzenia. Na podstawie zeznań świadków ustalili jego wygląd zewnętrzny, wiek oraz w co był ubrany. Wytypowali 33-letniego mieszkańca gminy Komarówka Podlaska, który w marcu tego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie obywał wyrok za przestępstwo seksualne z małoletnim poniżej 15 roku życia. Jak się okazało ich przypuszczenia były jak najbardziej zasadne. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ubranie dokładnie opisane przez świadków. Sam mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć logicznie co robił w ostatnim czasie i gdzie przebywał.

Policjanci zatrzymali 33-latka do dyspozycji prokuratury. Jeszcze dziś prokurator zdecyduje o jego dalszym losie. Tymczasem poszkodowanych nieletnich w obecności rodziców i psychologów przesłuchuje sędzia Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim.

Za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczenie się do innej czynności seksualnej lub doprowadzenia jej do poddania się takim czynnościom grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575