Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-09 , ebos/kgp
Radzyńscy policjanci zatrzymali 32-latka, który jest podejrzany o molestowanie dzieci jednej ze szkół podstawowych. Jak się okazało Robert K. w marcu b.r. wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbył wyrok za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej 15 roku życia. Teraz wszedł do jednej ze szkół, gdzie molestował dwóch uczniów "zerówki". Za takie czyny grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Do przestępstwa doszło w poniedziałek. Dwóch uczniów "zerówki" zostało zaskoczonych przez mężczyznę w toalecie. Jednemu z chłopców mężczyzna zdjął spodenki i wykonywał inne czynności wbrew ich woli. Gdy chłopcy pobiegli do klasy, mężczyzna uciekł. Kilka godzin później ponownie był widziany w okolicach szkoły. Dyrekcja szkoły i rodzice zawiadomili o tym fakcie Policję. Radzyńscy kryminalni natychmiast przystąpili do ustalania sprawcy tego zdarzenia. Na podstawie zeznań świadków ustalili jego wygląd zewnętrzny, wiek oraz w co był ubrany. Wytypowali 33-letniego mieszkańca gminy Komarówka Podlaska, który w marcu tego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie obywał wyrok za przestępstwo seksualne z małoletnim poniżej 15 roku życia. Jak się okazało ich przypuszczenia były jak najbardziej zasadne. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ubranie dokładnie opisane przez świadków. Sam mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć logicznie co robił w ostatnim czasie i gdzie przebywał.

Policjanci zatrzymali 33-latka do dyspozycji prokuratury. Jeszcze dziś prokurator zdecyduje o jego dalszym losie. Tymczasem poszkodowanych nieletnich w obecności rodziców i psychologów przesłuchuje sędzia Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim.

Za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczenie się do innej czynności seksualnej lub doprowadzenia jej do poddania się takim czynnościom grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572