Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-27 , ebos/kgp
Co tydzień polscy policjanci służący na misji w Liberii kupują żywność dzieciom z domu dziecka w Caldwell. Dzieci wspomoże też Caritas Polska, który przeznaczył 2 tys. dolarów na wyprawki szkolne. W liberyjskiej Monrowii służy 3 polskich policjantów. Jak widać, nie tylko pomagają lokalnej policji, ale również dzieciom, które padły ofiarą domowych waśni.

Celem kontyngentu jest współudział w ustanawianiu sprawnie i skutecznie działających służb porządku publicznego w Republice Liberii. Do zadań polskich policjantów należy: doradztwo, asysta i szkolenie Liberyjskiej Policji Narodowej. Polscy policjanci służbę pełnią na stanowiskach: szefa grupy dochodzeniowo - śledczej oraz doradców policji ds. zabezpieczenia imprez masowych i bezpieczeństwa placówek dyplomatycznych a także szkolenia kadry dowódczej oddziałów prewencji.

Policjanci zajmują się nie tylko pracą zawodową. Zaangażowali się w pomoc dzieciom z domu dziecka w Caldwell. Co tydzień kupują jedzenie i słodycze dla najmłodszych ofiar krwawego konfliktu (trwająca kilkanaście lat wojna pochłonęła 150 tys. istnień ludzkich i spowodowała ogromną falę uchodźców, a także kryzys humanitarny w regionie.) Największą radość sprawiają polskim funkcjonariuszom uśmiechy na twarzach dzieci….
W pomoc humanitarną zaangażował się również Caritas Polska. 2 tys. dolarów zostanie przeznaczonych na wyprawki szkolne dla dzieci.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572