Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-16 , ebos/kgp
Policjanci z województwa podlaskiego pod okiem światowej klasy instruktorów jazdy terenowej ćwiczyli techniki pokonywania trudnego terenu, prawidłowe wykorzystanie wyciągarki oraz obsługę samochodów terenowych. Policjanci wykorzystują w swojej pracy 45 takich aut. Szkolenie zbiegło się w czasie z przekazaniem KMP w Białymstoku 12 nowych radiowozów, w tym trzech terenowych.

Policjanci z Podlasia, którzy na co dzień jeżdżą służbowymi samochodami terenowymi szkolili swe umiejętności z zakresu jazdy terenowej na żwirowisku w Ogrodniczkach. Funkcjonariuszy szkolili światowej klasy zawodowcy jazdy terenowej Jarosław Kazberuk i Rafał Marton. Pierwszy z nich to świetny kierowca i pilot rajdowy, trzykrotny uczestnik Rajdu Dakar oraz wielu innych imprez terenowych. Drugi to najbardziej doświadczony polski pilot w Rajdzie Dakar. Brał w nim udział czterokrotnie.

Zanim mundurowi zasiedli za kierownicami aut przeszli szkolenie teoretyczne. Omówiono na nim budowę, obsługę i zasady działania pojazdów terenowych, którymi dysponuje Policja. Instruktorzy zwrócili także uwagę na pozycję za kierownicą, która jest bardzo ważna nie tylko w aucie terenowym. W trakcie praktycznej części szkolenia policjanci trenowali techniki jazdy podczas pokonywania trudnego terenu. Ćwiczyli przejazdy przez naturalne przeszkody takie jak grząski piach, trawersy, ostre zjazdy i podjazdy oraz skuteczne i bezpieczne wykorzystanie wyciągarki samochodowej. Równie ważną umiejętnością była ocena możliwości pokonania przeszkody przez dany model auta.

Szkolenia takie są bardzo potrzebne, gdyż coraz więcej aut terenowych znajduje zastosowanie w Policji. Doskonalenie jazdy zbiegło się w czasie z przekazaniem Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku 12 nowych radiowozów, a wśród nich trzech terenowych, a także specjalistycznego profesjonalnie wyposażonego pojazdu służącego technikom kryminalistyki. Codzienną pracę policjantów wspomoże również kilkadziesiąt nowych komputerów, kamer, aparatów cyfrowych oraz wyposażenie indywidualne funkcjonariuszy. Nowy sprzęt będzie wspomagać policjantów w ich służbie dzięki wsparciu i pomocy instytucji samorządowych.
Nowe pojazdy oraz zdobyte przez policjantów podczas szkolenia doświadczenia i umiejętności pozwolą na jeszcze skuteczniejsze i bardziej efektywne wykorzystanie terenowych radiowozów. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli sprawniej i jeszcze szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy w trudnym terenie, gdyż region ten jak wiadomo jest bardzo zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu.
Szkolenia funkcjonariuszy z zakresu jazdy samochodami w trudnych warunkach będą kontynuowane w przyszłości.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573