Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-16 , ebos/kgp
Policjanci z województwa podlaskiego pod okiem światowej klasy instruktorów jazdy terenowej ćwiczyli techniki pokonywania trudnego terenu, prawidłowe wykorzystanie wyciągarki oraz obsługę samochodów terenowych. Policjanci wykorzystują w swojej pracy 45 takich aut. Szkolenie zbiegło się w czasie z przekazaniem KMP w Białymstoku 12 nowych radiowozów, w tym trzech terenowych.

Policjanci z Podlasia, którzy na co dzień jeżdżą służbowymi samochodami terenowymi szkolili swe umiejętności z zakresu jazdy terenowej na żwirowisku w Ogrodniczkach. Funkcjonariuszy szkolili światowej klasy zawodowcy jazdy terenowej Jarosław Kazberuk i Rafał Marton. Pierwszy z nich to świetny kierowca i pilot rajdowy, trzykrotny uczestnik Rajdu Dakar oraz wielu innych imprez terenowych. Drugi to najbardziej doświadczony polski pilot w Rajdzie Dakar. Brał w nim udział czterokrotnie.

Zanim mundurowi zasiedli za kierownicami aut przeszli szkolenie teoretyczne. Omówiono na nim budowę, obsługę i zasady działania pojazdów terenowych, którymi dysponuje Policja. Instruktorzy zwrócili także uwagę na pozycję za kierownicą, która jest bardzo ważna nie tylko w aucie terenowym. W trakcie praktycznej części szkolenia policjanci trenowali techniki jazdy podczas pokonywania trudnego terenu. Ćwiczyli przejazdy przez naturalne przeszkody takie jak grząski piach, trawersy, ostre zjazdy i podjazdy oraz skuteczne i bezpieczne wykorzystanie wyciągarki samochodowej. Równie ważną umiejętnością była ocena możliwości pokonania przeszkody przez dany model auta.

Szkolenia takie są bardzo potrzebne, gdyż coraz więcej aut terenowych znajduje zastosowanie w Policji. Doskonalenie jazdy zbiegło się w czasie z przekazaniem Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku 12 nowych radiowozów, a wśród nich trzech terenowych, a także specjalistycznego profesjonalnie wyposażonego pojazdu służącego technikom kryminalistyki. Codzienną pracę policjantów wspomoże również kilkadziesiąt nowych komputerów, kamer, aparatów cyfrowych oraz wyposażenie indywidualne funkcjonariuszy. Nowy sprzęt będzie wspomagać policjantów w ich służbie dzięki wsparciu i pomocy instytucji samorządowych.
Nowe pojazdy oraz zdobyte przez policjantów podczas szkolenia doświadczenia i umiejętności pozwolą na jeszcze skuteczniejsze i bardziej efektywne wykorzystanie terenowych radiowozów. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli sprawniej i jeszcze szybciej dotrzeć do osób potrzebujących pomocy w trudnym terenie, gdyż region ten jak wiadomo jest bardzo zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu.
Szkolenia funkcjonariuszy z zakresu jazdy samochodami w trudnych warunkach będą kontynuowane w przyszłości.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572