Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-06-15 , ebos/kgp
Festyn "Niebiescy dzieciom 2008"
Na terenach poznańskiej Areny, jak co roku odbył się festyn charytatywny "Niebiescy Dzieciom 2008". I jak co roku całość zebranych środków przekazana zostanie na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Wymagającym Leczenia Chirurgicznego przy Szpitalu Klinicznym nr 5 w Poznaniu. Impreza, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, zorganizowana została przez policjantów, strażaków, strażników miejskich, piłkarzy Lecha, przedsiębiorców małych i dużych oraz wielu innych ludzi dobrej woli, chcących pomóc dzieciom dotkniętym chorobą. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych oraz ich rodziców.

Organizatorzy zadbali o to by zarówno dzieci i młodzież jak i dorośli znaleźli atrakcje dla siebie. Dla młodszych pociech zorganizowano szereg gier i zabaw oraz konkursów. Tu każde dziecko otrzymało nagrodę. Duże zainteresowanie i sympatię wzbudzały konie policyjne oraz psy służbowe Izby Celnej i Policji. Oblegane też było stoisko Straży Miejskiej. Były również również pokazy sprzętu i wyszkolenia strażaków.

Pogoda wyjątkowo dopisała, dzięki czemu setki naszych milusińskich mogło podczas imprezy wspaniale się bawić. Każdy dzieciak mógł znaleźć coś dla siebie - od turniejów piłki nożnej i koszykówki, przez konkursy rysunkowe, układanki, zawody w kręceniu "hula hop-em", a na trasie rowerowej skończywszy.

Wszyscy ciekawscy mieli możliwość zbadania centymetr po centymetrze jak wyglądają wewnątrz radiowozy policyjne, armatki wodne, oraz wozy strażacki. Bardzo dużą widownię zebrał, jak zwykle, pokaz psów policyjnych, które w kilka sekund rozbrajały groźnych przestępców. Sporą atrakcją dla najmłodszych była możliwość jazdy na policyjnych koniach.

Przez cały czas trwania festynu , nad bezpieczeństwem uczestników, tych najmłodszych, czuwały maskotki Straży Miejskiej i Policji. Imprezę zakończyła licytacja różnych przedmiotów ofiarowanych przez organizatorów, z której dochód również przeznaczony zostanie dla chorych dzieci.

Wspominając sobotni festyn nie sposób podziękować przedstawicielom wielu firm, których wymienienie byłoby niezmiernie trudną rzeczą z uwagi na ich liczebność. Jako policjanci dziękujemy im wszystkim! Dziękujemy za pomoc, dziękujemy za wsparcie finansowe i techniczne, dziękujemy nawet za najdrobniejsze wsparcie, dzięki któremu ów festyn mógł się odbyć. Dziękujemy także Poznaniakom, którzy i tym razem nie zawiedli przychodząc pod poznańską Arenę i przekazując datki na rzecz chorych dzieci.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574