Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-10-30 , ebos/kgp
Tylko dzięki błyskawicznym i zdecydowanym działaniom oficera dyżurnego legionowskiej komendy, stołecznych policjantów i Interpolu udało się w porę udzielić pomocy i uratować życie kierowcy tira. 56-letni mężczyzna zasłabł za kierownicą na jednej z autostrad we Francji. Teraz jest już pod opieką lekarzy.

Wszystko wydarzyło się wczoraj popołudniu. Kilkanaście minut po 17:00 oficer dyżurny legionowskiej komendy policji odebrał telefon, w którym zdenerwowana kobieta porosiła o pomoc, dla swojego umierającego męża. Z jej relacji wynikało, że 56-letni mężczyzna jest zawodowym kierowcą. Kilka dni temu wyjechał z Polski i właśnie przed chwilą zasłabł za kierownicą ciężarówki, która stoi na jednej z autostrad we Francji. Mąż ostatkiem sił zdołał zadzwonić do żony, powiedzieć co się stało i wytłumaczyć, gdzie się zatrzymał. Kobieta podejrzewała, że mąż mógł mieć zawał lub wylew.

Trzeba było działać błyskawicznie, liczyła się każda minuta. Dyżurny zachowując zimną krew natychmiast powiadomił dyżurnego komendy stołecznej policja, który przez komendę główną poprosił o pomoc Interpol. Informacja o dramacie kierowcy, który rozgrywał się na obwodnicy autostrady A4 niedaleko miejscowości Metz trafiła do francuskich policjantów, którzy szybko zlokalizowali polską ciężarówkę na jednym ze zjazdów z autostrady. 56-letni mężczyzna dzięki natychmiast podjętym przez policję działaniom i międzynarodowej współpracy został uratowany i trafił pod opiekę francuskich lekarzy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572