Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-06-25 , ebos/kgp
Trzech polskich policjantów służy w misji w Afganistanie. Z jednym z nich spotkał się komendant główny Policji nadinsp. Andrzej Matejuk i jego zastępcy. Rozmowy dotyczyły kwestii bezpieczeństwa i potrzeb policjantów w tej trudnej służbie. Generał Matejuk pytał również o zadania wykonywanie przez funkcjonariuszy.

W afgańskiej misji służy trzech Polaków. Pierwszy z policjantów wyjechał do Kabulu w styczniu. Drugi dołączył w lutym, a trzeci - niespełna miesiąc później. Wszyscy są doświadczonymi policjantami w wieloletnim stażem i doświadczeniem zdobytym podczas misji pokojowych na Bałkanach.

Komendant główny Policji nadinsp. Andrzej Matejuk z zastępcami spotkał się wczoraj z podinsp. Ludwikiem Maćkowiakiem, który jako pierwszy wyjechał do Kabulu. Panowie rozmawiali o sytuacji w Afganistanie, problemach i potrzebach polskich policjantów. To bowiem jedna z najtrudniejszych misji polskich funkcjonariuszy. W Afganistanie nie ma dnia bez wybuchu miny-pułapki czy zajść w większych miastach.

Zadaniem naszych funkcjonariuszy jest przede wszystkim szkolenie afgańskich policjantów.

Misja Unii Europejskiej w Afganistanie

Policyjna Misja Unii Europejskiej w Afganistanie (EUPOL AFGHANISTAN) została ustanowiona na mocy decyzji Rady UE Nr 2007/369/CFSP z 30 maja 2007 roku z zadaniem współudziału w ustanowieniu odpowiednich i efektywnych warunków do utworzenia Policji Afganistanu wypełniającej swoje zadania zgodnie z międzynarodowymi standardami. Zadania misji w szczególności koncentrują się na monitorowaniu, doradztwie, mentoringu i szkoleniu afgańskiej Policji.
Misja EUPOL AFGHANISTAN , wypełniając swój mandat, ściśle współpracuje z GPPO (German Police Project Office) i innymi międzynarodowymi akcjami podejmowanymi na rzecz rozwoju afgańskiej Policji. Celem Misji jest połączenie indywidualnych działań poszczególnych państw pod patronatem UE na terytorium całego Afganistanu.
Misja w Afganistanie została wstępnie utworzona na okres 3 lat.

Planuje się, iż 1 kwietnia 2008 r. w Afganistanie będzie pełniło służbę 160 policjantów z UE oraz kilku państw stowarzyszonych (Kanada, Nowa Zelandia, Norwegia) oraz 40 cywilnych ekspertów.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572