Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-21 , ebos/ms
Polska okazała się bezkonkurencyjna w konkursie „Kryształowa Waga Wymiaru Sprawiedliwości”, organizowanym przez Dyrekcję Generalną Wymiaru Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa Komisji Europejskiej oraz Dyrekcję Praw Człowieka i Spraw Prawnych Rady Europy. Najważniejsza europejska nagroda przyznawana jest instytucjom promującym i ulepszającym działania systemu publicznego wymiaru sprawiedliwości w krajach członkowskich Unii Europejskiej i Rady Europy. Polskę reprezentowała Służba Więzienna, która przedstawiła swój projekt „Wolontariat skazanych w Polsce”. To nowatorska forma współpracy z hospicjami i domami pomocy społecznej dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku, polegającą na zatrudnianiu osób pozbawionych wolności jako wolontariuszy niosących pomoc osobom najbardziej potrzebującym.
- Konkurencja była bardzo silna – przyznała prof. Beata Gruszczyńska, zasiadająca w jury konkursu. – Nasz projekt okazał się jednak najlepszy. Zdobyliśmy większość głosów – dodała.
Gen. Paweł Nasiłowski - Dyrektor Generalny Służby Więziennej odebrał nagrodę 5 czerwca br., w trakcie plenarnego spotkania Forum Wymiaru Sprawiedliwości w Brukseli. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentował ją Ministrowi Sprawiedliwości – Andrzejowi Czumie.
- Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed Służbą Więzienną jest przywracanie skazanych społeczeństwu. To zadanie niezwykłe trudne – przyznał Minister. – Programy, takie jak ten nagrodzony, zadanie to niezwykle skutecznie realizują – dodał.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572