Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-09-08 , ebos/kgp
O pomoc do policjantów z Siemiatycz zwróciła się 21-letnia kobieta. Z jej relacji wynikało, że przez kilka lat była więziona i gwałcona przez swojego ojca. W wyniku wymuszanych przemocą i groźbami zbliżeń kobieta urodziła dwoje dzieci. Pod presją ojca zrzekła się praw do nich. Policjanci zatrzymali mężczyznę na dworcu w Siedlcach. Podejrzewają, że chciał uciec za granicę. Funkcjonariusze otoczyli dziewczynę opieką i ustalają okoliczności gehenny jaką przeżyła.

W ubiegłym tygodniu do policjantów z Siemiatycz przyszła 21-letnia kobieta. Była roztrzęsiona i wystraszona. W rozmowie z policjantką dziewczyna opowiedziała, co działo się w jej życiu przez ostatnie 6 lat. W czasie kilkugodzinnej rozmowy opowiedziała o dramacie jaki przeżyła, o piekle, jakie zgotował jej ojciec. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna więził ją i wielokrotnie zgwałcił. Najprawdopodobniej w rezultacie wymuszonych przemocą i groźbami zbliżeń młoda kobieta urodziła dwoje dzieci. W lutym 2005 r. we wrocławskim szpitalu przyszedł na świat chłopiec. Niespełna dwa lata później, w styczniu 2007 r., w szpitalu w Siemiatyczach urodził się jego brat. W obu przypadkach kobiecie towarzyszył jej ojciec. Jak twierdziła, to pod jego presją zostawiła dzieci w szpitalu i zrzekała się praw do nich.

Komendant powiatowy Policji w Siemiatyczach powołał dwie grupy policjantów, które miały zająć się wyjaśnieniem sprawy. Gdy pierwsza z nich przesłuchiwała dziewczynę, druga ruszyła szukać jej ojca. Ten najprawdopodobniej domyślając się, że żona z córką poszły na Policję, uciekł z domu. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może próbować opuścić Polskę. Dlatego zaalarmowano wszystkie jednostki Policji. Liczyła się każda minuta. Operacyjne ustalenia wskazywały, że poszukiwany ukrywa się w Siedlcach i planuje wyjazd do Włoch. W piątek siedleccy funkcjonariusze zatrzymali go w pobliżu dworca PKP. Mężczyzna został przewieziony do Siemiatycz. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty, a dzisiaj siemiatycki sąd aresztował go na 3 miesiące.

Policjanci z komendy powiatowej w Siemiatyczach otoczyli opieką pokrzywdzoną i wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Jest jeszcze wiele pytań, na które muszą znaleźć odpowiedzi.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574