Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-09-08 , ebos/kgp
O pomoc do policjantów z Siemiatycz zwróciła się 21-letnia kobieta. Z jej relacji wynikało, że przez kilka lat była więziona i gwałcona przez swojego ojca. W wyniku wymuszanych przemocą i groźbami zbliżeń kobieta urodziła dwoje dzieci. Pod presją ojca zrzekła się praw do nich. Policjanci zatrzymali mężczyznę na dworcu w Siedlcach. Podejrzewają, że chciał uciec za granicę. Funkcjonariusze otoczyli dziewczynę opieką i ustalają okoliczności gehenny jaką przeżyła.

W ubiegłym tygodniu do policjantów z Siemiatycz przyszła 21-letnia kobieta. Była roztrzęsiona i wystraszona. W rozmowie z policjantką dziewczyna opowiedziała, co działo się w jej życiu przez ostatnie 6 lat. W czasie kilkugodzinnej rozmowy opowiedziała o dramacie jaki przeżyła, o piekle, jakie zgotował jej ojciec. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna więził ją i wielokrotnie zgwałcił. Najprawdopodobniej w rezultacie wymuszonych przemocą i groźbami zbliżeń młoda kobieta urodziła dwoje dzieci. W lutym 2005 r. we wrocławskim szpitalu przyszedł na świat chłopiec. Niespełna dwa lata później, w styczniu 2007 r., w szpitalu w Siemiatyczach urodził się jego brat. W obu przypadkach kobiecie towarzyszył jej ojciec. Jak twierdziła, to pod jego presją zostawiła dzieci w szpitalu i zrzekała się praw do nich.

Komendant powiatowy Policji w Siemiatyczach powołał dwie grupy policjantów, które miały zająć się wyjaśnieniem sprawy. Gdy pierwsza z nich przesłuchiwała dziewczynę, druga ruszyła szukać jej ojca. Ten najprawdopodobniej domyślając się, że żona z córką poszły na Policję, uciekł z domu. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może próbować opuścić Polskę. Dlatego zaalarmowano wszystkie jednostki Policji. Liczyła się każda minuta. Operacyjne ustalenia wskazywały, że poszukiwany ukrywa się w Siedlcach i planuje wyjazd do Włoch. W piątek siedleccy funkcjonariusze zatrzymali go w pobliżu dworca PKP. Mężczyzna został przewieziony do Siemiatycz. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty, a dzisiaj siemiatycki sąd aresztował go na 3 miesiące.

Policjanci z komendy powiatowej w Siemiatyczach otoczyli opieką pokrzywdzoną i wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Jest jeszcze wiele pytań, na które muszą znaleźć odpowiedzi.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572