Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-08-03 , ebos.pl/policja.pl
Dwaj mężczyźni wpadli w ręce policjantów na gorącym uczynku, kiedy to w jednej z restauracji w centrum Łodzi próbowali zapłacić za jedzenie sfałszowanymi kartami płatniczymi. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi już od dłuższego czas pracowali na sprawą 34- latka oraz 29-latka.

Zorganizowano zasadzkę, tak aby zatrzymać sprawców podczas używania kart. Z informacji jakie posiadali policjanci wynikało, że mężczyźni używali kart skopiowanych za granicą i do Polski przyjeżdżali, aby z nich skorzystać. Funkcjonariusze zabezpieczyli również ich samochód VW Passata, w którym ujawniono towar i paragony świadczące, że sprawcy robili zakupy w Rybniku, Częstochowie, Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi.

Karty kredytowe używali do zakupu m.in. odzieży, obuwia, perfum, sprzętu komputerowego oraz biżuterii. 34-latek oraz 29-latem zapłacili również kartami za telewizor plazmowy oraz CB Radio, a łączna wartość zabezpieczonych przedmiotów opiewa na 35.000 zł. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy, gdzie ich przeszukano. Okazało się, że 34-latek miał jeszcze przy sobie kilkanaście kart, które ukrył w bieliźnie, a drugi ze sprawców w samochodzie. Policjanci po dokładnym sprawdzeniu VW Passata i rozkręceniu niektórych elementów auta znaleźli kolejne karty oraz ich litewskie dokumenty tożsamości.

Sprawcy usłyszeli zarzuty za używanie sfałszowanych środka płatniczego oraz oszustwo. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd już zastosował wobec zatrzymanych 3-miesięczny areszt.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574