Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-05-21 , ebos/kgp
Świętokrzyscy policjanci poszukują mężczyzny w wieku około 42–45 lat, który podejrzany jest o wyłudzenie 20 tys. zł od małżeństwa ze Starachowic metodą "na wnuczka". Poszukiwany mężczyzna mógł w podobny sposób oszukać inne osoby z terenu województwa świętokrzyskiego, a także z Polski południowej i centralnej.

Do całego zdarzenia doszło 16 maja w Starachowicach. Do starszego małżeństwa zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako członek rodziny i poprosił o pożyczkę. Pieniądze, jak twierdził, potrzebne mu były na zakup samochodu. Kilka godzin później pod domem małżeństwa pojawił się mężczyzna, któremu seniorzy przekazali 20 tys. zł. Kiedy zorientowali się, że padli ofiarą oszusta, natychmiast powiadomili o wszystkim policjantów.

Poszukiwany przez starachowickich funkcjonariuszy mężczyzna jest w wieku około 42-45 lat. Ma około 180 cm wzrostu i krępą sylwetkę ciała. Włosy czarne, krótkie, proste. Twarz owalną, cerę śniadą. W chwili popełnienia przestępstwa ubrany był w czapkę typu "bejsbolówka" oraz niebieskie spodnie dżinsowe. Miał również ciemny, krótki zarost oraz wąskie wąsy.

Z ustaleń policjantów wynika, że poszukiwany mężczyzna mógł w podobny sposób oszukać inne osoby zamieszkałe nie tylko na terenie województwa świętokrzyskiego, ale także na terenie Polski południowej i centralnej.

Policja świętokrzyska zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego o kontakt z komendą powiatową Policji w Starachowicach pod numerami telefonów: 041/276-02-16, 041/276-02-15, 041/276-02-32 lub z każdą inną jednostką na terenie kraju pod numerem 997.

Informację można również anonimowo przekazać pod policyjny numer telefonu zaufania: 0-800-559-975.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572