Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-07-24 , ebos.pl/policja.pl
Międzynarodowa współpraca Policji kolejny raz przyniosła efekty. Poznańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, kontaktując się z niemieckimi funkcjonariuszami, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z Poczdamu i Berlina ukradli kilka samochodów marki Mercedes Sprinter. Udało się również odzyskać elektronarzędzia o wartości 40 tysięcy złotych, które znajdowały się w jednym z pojazdów. Wartość skradzionych aut sięga nawet 150 tysięcy złotych.

W nocy 22 lipca br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Poznaniu, w okolicy ogródków działkowych na terenie Wildy, zauważyli trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn. W ich pobliżu stał zaparkowany mercedes sprinter na niemieckich numerach rejestracyjnych. Policjanci przypuszczając, że samochód mógł zostać skradziony, natychmiast przystąpili do działań.

Mężczyźni zaczęli uciekać, gdy zauważyli funkcjonariuszy. Jeden z nich, uciekając, zaczął odrzucać od siebie różne przedmioty. Później okazało się, że był to między innymi tzw. „łamak” oraz inne narzędzia pomocne w kradzieży pojazdów.

Policjanci po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych ustalili, że mercedes został skradziony właśnie tej nocy z Berlina. W pojeździe znajdowały się elektronarzędzia o wartości około 40 tysięcy złotych. Dzięki międzynarodowej współpracy Policji, kryminalni z samochodówki ustalili również, że w nocy z 26 na 27 czerwca br. w Poczdamie grupa zatrzymanych mężczyzn, skradła dwa inne mercedesy sprintery.

Niedaleko granicy w Świecku, jeden z kierujących został poddany kontroli przez niemiecką policję. Kiedy mężczyzna zorientował się, że nie uda mu się dojechać do Polski, porzucił samochód i zaczął uciekać w stronę lasu. Niemieccy funkcjonariusze niezwłocznie podjęli za nim pościg, w który został również włączony śmigłowiec. Jednak złodziejowi udało się zbiec.

W trakcie dalszych czynności, poznańscy policjanci na terenach leśnych w okolicach Pniew, zabezpieczyli drugi ze skradzionych samochodów. Pojazd był częściowo zdemontowany. Poza tym kryminalni zdobyli informację, że zatrzymani mogą też mieć ukryte narkotyki. Na terenie powiatu międzychodzkiego funkcjonariusze ujawnili około 100 gramów amfetaminy.

Zatrzymani to 18-letni Artur S., 33-letni Marek Ł. i 42-letni Jarosław L. znany jako "Prosiak". Ostatni z mężczyzn ma bogatą przeszłość kryminalną, jest dobrze znany śledczym za wcześniejsze kradzieże aut na terenie Poznania. Policjanci obecnie ustalają przestępczy proceder, którego dopuścili się mieszkańcy Wielkopolski. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się dalszych zatrzymań.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572