Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-06-12 , ebos/kgp
Naczynie gliniane z epoki brązu, średniowieczną białą broń i ozdoby zabezpieczyli dolnośląscy policjanci w jednym z mieszkań w powiecie jeleniogórskim. Zatrzymali też mężczyznę podejrzanego o prowadzenie nielegalnych wykopalisk oraz paserstwo zabytków archeologicznych. Śledczy ustalają teraz szczegółowo, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie zabezpieczonych u niego przedmiotów.
Kryminalni z Wrocławia, zajmujący się zwalczaniem przestępczości związanej z kradzieżami dzieł sztuki i zabytków, razem z funkcjonariuszami z Jeleniej Góry, zatrzymali 46-letniego mężczyznę, podejrzanego o prowadzenie nielegalnych wykopalisk oraz paserstwo zabytków archeologicznych. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu policjanci znaleźli między innymi naczynie gliniane z epoki brązu, którego wiek wstępnie oszacowano na kilkaset lat przed naszą erą, średniowieczną białą broń-toporki i nóż oraz ozdoby. Ponadto policjanci zabezpieczyli części broni palnej pochodzące z okresu I i II wojny światowej oraz dwa urządzenia służące do wykrywania metalu. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tej sprawy. Zabezpieczone przedmioty zostaną przekazane do oceny przez biegłych, którzy określą ich wiek i pochodzenie.

Przypomnijmy, że za paserstwo zabytków archeologicznych, grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności nawet do lat 5
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574