Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-06-12 , ebos/kgp
Naczynie gliniane z epoki brązu, średniowieczną białą broń i ozdoby zabezpieczyli dolnośląscy policjanci w jednym z mieszkań w powiecie jeleniogórskim. Zatrzymali też mężczyznę podejrzanego o prowadzenie nielegalnych wykopalisk oraz paserstwo zabytków archeologicznych. Śledczy ustalają teraz szczegółowo, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie zabezpieczonych u niego przedmiotów.
Kryminalni z Wrocławia, zajmujący się zwalczaniem przestępczości związanej z kradzieżami dzieł sztuki i zabytków, razem z funkcjonariuszami z Jeleniej Góry, zatrzymali 46-letniego mężczyznę, podejrzanego o prowadzenie nielegalnych wykopalisk oraz paserstwo zabytków archeologicznych. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu policjanci znaleźli między innymi naczynie gliniane z epoki brązu, którego wiek wstępnie oszacowano na kilkaset lat przed naszą erą, średniowieczną białą broń-toporki i nóż oraz ozdoby. Ponadto policjanci zabezpieczyli części broni palnej pochodzące z okresu I i II wojny światowej oraz dwa urządzenia służące do wykrywania metalu. Obecnie wyjaśniane są okoliczności tej sprawy. Zabezpieczone przedmioty zostaną przekazane do oceny przez biegłych, którzy określą ich wiek i pochodzenie.

Przypomnijmy, że za paserstwo zabytków archeologicznych, grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności nawet do lat 5
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy media, które publikują zdjęcie i nazwisko zbiegłego więźnia naruszają jego dobra osobiste?
Czy publikacja wizerunku zbiegłego więźnia oraz podanie jego imienia i nazwiska — a wszystko to w (...)
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
1/571