Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-07-02 , ebos.pl/policja.pl
Kryminalni z Komendy Miejskiej zatrzymali 18-latka, który włamał się do jednej z łódzkich hurtowni kosmetycznych. Jego łupem padły kosmetyki, a zwłaszcza duże ilości perfum. Przy okazji tego przestępstwa wyszło na jaw, że młody mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze 47 innych przestępstw. Były to głównie włamania do pojazdów.

Wczoraj około 9.00 policjanci Wydziału Kryminalnego łódzkiej Komendy Miejskiej w jednym z mieszkań na ul. Senatorskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do hurtowni kosmetyków. Młody człowiek był całkowicie zaskoczony wizytą stróżów prawa i nie stawiał oporu.

18-latek przyznał się do włamania. Oświadczył, że skradzione przedmioty sprzedał na jednym z targowisk. Ponadto podczas przesłuchania wyszło na jaw, że mężczyzna ma jeszcze na swoim koncie 47 innych przestępstw. Były to głównie włamania do samochodów. W większości dokonywał ich na terenie dzielnicy Górna. 18-latek wybijał szybę samochodu kamieniem lub porcelaną. Z pojazdów kradł radia i urządzenia nawigacyjne. Uzyskane w ten sposób rzeczy również sprzedawał przypadkowym osobom na targowisku, a pieniądze przeznaczał na zabawę.

Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575