Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-01-28 , ebos/serwis Nauka w Polsce
Psychopatyczni przestępcy wychodzą na wolność szybciej niż inni - dowodzą badania przeprowadzone w Kanadzie, o których pisze "New Scientist".

Psychopaci posiadają niezwykłą umiejętność manipulowania nie tylko ludźmi, ale nawet systemem prawa. Potrafią świetnie kłamać i udawać emocje. Często udaje im się nakłonić pracowników służby więziennej, by podawali im lepsze posiłki, czy umożliwili pracę poza więzieniem.

Steve Porter z Dalhousie University w Halifax przeanalizował akta 310 więźniów z kanadyjskiego więzienia. Okazało się, że mężczyźni, których na podstawie testów psychologicznych zdiagnozowano jako psychopatów, 2,5 razy częściej niż inni wychodzili z więzienia przedterminowo. Znacznie częściej łamali też oni zasady zwolnienia warunkowego.

Wyniki tych badań budzą nie tylko niepokój społeczeństwa, ale i służb więziennych. "Wielu pracowników więziennych zgłasza potrzebę dodatkowych szkoleń na temat natury psychopatów" - mówi psycholog Bob Hare z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572